Wszystko o:

tatry

Aleksandra Chłapińska

Bardzo trudne warunki w Tatrach. Zima przyszła we wrześniu

Bardzo trudne warunki w Tatrach. Zima przyszła we wrześniu

Choć mówi się, że pogoda w górach jest zmienna, mało kto spodziewał się, że zima zaskoczy nas we wrześniu. W weekend w górach spadł śnieg. Niektóre szczyty pokryte są nawet 20-centymetrową warstwą puchu. Turystom odradza się wycieczki, bo w wyższych partiach Tatr warunki są trudne.

Jedyny w Tatrach oficjalnie wytyczony szlak brązowy. Prowadzi do... toalety "z najpiękniejszym widokiem na świecie"

Jeśli szukasz toalety w Tatrach, idź "brązowym szlakiem". Trasa doprowadzi cię do najbardziej oryginalnej ubikacji w górach. Wpis tatrzańskiej przewodniczki na Facebooku cieszy się dużą popularnością.

Tatry. Na górską wycieczkę ubrał się w garnitur. "A myśleliśmy, że widzieliśmy już wszystko"

Z roku na rok Tatry cieszą się coraz większą popularnością. Odwiedzając malownicze górskie tereny, należy się dobrze przygotować - przede wszystkim zadbać o odpowiedni ubiór. Zdarza się jednak, że turyści zaskakują niecodziennym doborem odzieży, co potwierdza nagranie z Tatr, na którym mężczyzna spaceruje po szlaku w eleganckim garniturze.

tatry

wybiera sie ktos w ten weekend w tatry ewentualnie majowy ja jade 30-3 w tatry

Tatra

www.altair.com.pl/news/view?news_id=21817 Indie, u nas, bliski wschód. Ale na zachodzie Tatra? Pierwszy raz słyszę. Zna Ktoś jeszcze inne przykłady??

Tatra

Na zaliczenie powiedziałem nieopatrznie profesorowi, kiedy pytał jaki temat by mnie interesował do tłumaczenia, że chciałbym coś o ciężarówkach. Dostałem kilka artykułów o Tatrze. Ale zero techniki, tylko afery. Więc jestem w sumie z grubsza na bieżąco. Sprawa wygląda tak, że Tatra jest

tatry

Tatry

Położenie Tatr: Tatry, leżą na pograniczu Polski i Słowacji. Na terytorium Polski leży jedynie część Tatr Wysokich i część Tatr Zachodnich - około 185 km kwadratowych. Najwyższym szczytem w polskich Tatrach Wysokich są położone na granicy Rysy - 2499 m n.p.m.

Pogoda w Tatrach: W Tatrach panuje klimat wysokogórski strefy umiarkowanej. Cechuje go duża zmienność zarówno pod względem ilości opadów jak i temperatury. Nawet latem wysoko w górach występują częste nawroty śniegu i chłodu. Zima w stolicy polskich Tatr - Zakopanem - trwa mniej więcej od końca listopada do końca marca, a krótkie i często niepogodne lato od połowy czerwca do końca sierpnia. Najwięcej opadów przypada na czerwiec i lipiec.

Jak dojechać do Tatr: Autobusem z każdego większego miasta, pociągiem lub własnym samochodem.

Atrakcje, zabytki, warto zobaczyć w Tatrach: m.in. Zakopane, Dolina Pięciu Stawów, Dolina Chochołowska , Dolina Kościeliska, Hala Gąsienicowa, Orla Preć, wspinaczka lub wjazd kolejką na Kasprowy Wierch, Morskie Oko, Czarny Staw Gąsienicowy, wspinaczka na Giewont, Nosal, Czerwone Wierchy.

Warto wiedzieć: Podczas wycieczek w Tatry spotkać można dzikie zwierzęta: kozice, wilki, rysie, dziki, sarny, jelenie, lisy, borsuki, kuny leśne, wydry, a także niedźwiedzie brunatne. Idąc w góry sprawdź na mapie ile wynosi prognozowany czas zaplanowanej wycieczki. Weź ze sobą odpowiednią ilość jedzenia. Zawsze bierz ze sobą ciepłą kurtkę.