Wszystko o:

tatry

Izabela Nestioruk-Narojek

Tatry po sezonie? Turystów tu nie brakuje. Ale na szlakach spotkamy najczęściej te grupy ludzi

Tatry po sezonie? Turystów tu nie brakuje. Ale na szlakach spotkamy najczęściej te grupy ludzi

Tatry po sezonie cieszą się ogromną popularnością i to nie tylko wśród Polaków. Nic dziwnego, ponieważ jest nieco chłodniej i można uniknąć gigantycznych kolejek. Okazuje się, że jest to idealna pora na wypoczynek dla tych trzech grup ludzi.

Gigantyczne kolejki w Tatrach. "Co to za przyjemność stać tyle, żeby wejść na szczyt"

Choć wakacje 2023 dobiegły końca, sezon w Tatrach wciąż trwa. W Zakopanem nie brakuje turystów, a ci, którzy chcą dostać się na najbardziej oblegane atrakcje, muszą stać w długich kolejkach. Jest też dużo ludzi, którzy mają ambitniejsze plany na wypoczynek w górach, co przekłada się m.in. na długie kolejki na szczyt Rysów.

Tatry. Śmiertelny wypadek na Orlej Perci. Szła z przewodnikiem, potknęła się i spadła

W niedzielę w Tatrach doszło do wypadku. Turystka, która przemierzała Orlą Perć, jedną z najtrudniejszych tras górskich w Polsce, potknęła się i zsunęła z góry. Zmarła wskutek upadku.

tatry

wybiera sie ktos w ten weekend w tatry ewentualnie majowy ja jade 30-3 w tatry

Tatra

Na zaliczenie powiedziałem nieopatrznie profesorowi, kiedy pytał jaki temat by mnie interesował do tłumaczenia, że chciałbym coś o ciężarówkach. Dostałem kilka artykułów o Tatrze. Ale zero techniki, tylko afery. Więc jestem w sumie z grubsza na bieżąco. Sprawa wygląda tak, że Tatra jest

Tatra

www.altair.com.pl/news/view?news_id=21817 Indie, u nas, bliski wschód. Ale na zachodzie Tatra? Pierwszy raz słyszę. Zna Ktoś jeszcze inne przykłady??

tatry

Tatry

Położenie Tatr: Tatry, leżą na pograniczu Polski i Słowacji. Na terytorium Polski leży jedynie część Tatr Wysokich i część Tatr Zachodnich - około 185 km kwadratowych. Najwyższym szczytem w polskich Tatrach Wysokich są położone na granicy Rysy - 2499 m n.p.m.

Pogoda w Tatrach: W Tatrach panuje klimat wysokogórski strefy umiarkowanej. Cechuje go duża zmienność zarówno pod względem ilości opadów jak i temperatury. Nawet latem wysoko w górach występują częste nawroty śniegu i chłodu. Zima w stolicy polskich Tatr - Zakopanem - trwa mniej więcej od końca listopada do końca marca, a krótkie i często niepogodne lato od połowy czerwca do końca sierpnia. Najwięcej opadów przypada na czerwiec i lipiec.

Jak dojechać do Tatr: Autobusem z każdego większego miasta, pociągiem lub własnym samochodem.

Atrakcje, zabytki, warto zobaczyć w Tatrach: m.in. Zakopane, Dolina Pięciu Stawów, Dolina Chochołowska , Dolina Kościeliska, Hala Gąsienicowa, Orla Preć, wspinaczka lub wjazd kolejką na Kasprowy Wierch, Morskie Oko, Czarny Staw Gąsienicowy, wspinaczka na Giewont, Nosal, Czerwone Wierchy.

Warto wiedzieć: Podczas wycieczek w Tatry spotkać można dzikie zwierzęta: kozice, wilki, rysie, dziki, sarny, jelenie, lisy, borsuki, kuny leśne, wydry, a także niedźwiedzie brunatne. Idąc w góry sprawdź na mapie ile wynosi prognozowany czas zaplanowanej wycieczki. Weź ze sobą odpowiednią ilość jedzenia. Zawsze bierz ze sobą ciepłą kurtkę.