Wszystko o:

tolo

Andrzej Kotnowski

Tajemnicze plemiona Afryki - Dogonowie

Tajemnicze plemiona Afryki - Dogonowie

Dogonowie wierzą, że świat żywych i zmarłych, ludzi i bóstw stanowi jedność, a człowiek rodzi się z podwójną duszą - żeńską i męską

Grecja. Peloponez w pigułce

Peloponez to wciąż jeszcze jeden z najmniej zadeptanych przez turystów regionów Grecji, a jednocześnie region najciekawszy. Kto choć raz wędrował po tutejszych wąwozach i wsiach, wie o czym mowa. Wybór między osobliwościami półwyspu jest trudny. Co zobaczyć w szczególności?

Mykeny: mury Cyklopa i skarby Agamemnona

Znamy je z poematów Homera i ze Słowackiego. To tam mieszkali Achajowie! Nie oglądalibyśmy jednak grobu Agamemnona, gdyby nie pewien uparty Niemiec

  • Nafplion. Z murów Palamidi

    zwiedzanie. Warto wiedzieć Nafplion jest idealną bazą do zwiedzania Peloponezu, blisko stąd do Myken, Tirynsu, Epidauros, Argos, Lerny, Trypolisu, piaszczystych plaż Tolo. Trochę dalej do Koryntu, Olimpii, Monemwazji czy Sparty i bizantyjskiej Mistry

Tola! Tola!

Autentyczne. "Sto lat" śpiewane przez dwulatka: Tola! Tola ! Nie żyje, nie żyje nam !".

Tolo

witam ,czy ktoś był w Tolo na Peloponezie? Proszę o opinię o miejscowości i o plaży.

Tolo

Dwa dni temu był zresztą wspaniały film w którym jednym z głownych bohaterów jest mały Tolo. Od jakiego imienia jest to skrót?

Tola

Moi znajomi nazwali tak córeczkę-i nie jest to zdrobnienie od żadnego imienia- tylko jego pełna wersja. Za to w gazecie"Twoje dziecko"redaktorka ma Otylię,na którą mowi Tola. Jak Wam sie podoba to imię? --

Tola!

coz to za kosmate uszka? kto tam biedrone porzucil? -- https://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=40215" target="_blank Dyplomata - człowiek, który potrafi powiedzieć spierdalaj w taki sposób, że poczujesz dreszczyk emocji na myśl o czekającej cię wyprawie.

Tolu, Tolu

to nazisci. Jezeli jakis Polak ukradnie tu cos w sklepie (a to, niestety zdarza sie dosc czesto), czy ma to komus dac prawo do nazywania nas wszystkich zlodziejami? Czujesz sie zlodziejka, droga Tolu?

TOLO

Bardzo proszę kogoś kto tam był w lecie w środku sezonu o przesłanie mi wiadomości na temat plaży.Czy wszędzie są serwisy plażowe czy można sie rozbić samemu. Jak tam z piaskiem. A moze był ktoś w apartamentach drzekanos

zabawki Tolo

Czy ktoś kupił może " Mój pierwszy samochód" firmy Tolo i czy mógłby doradzić czy to fajna zabawka dla roczniaka. A drugie pytanie czy ktos ma moze info czy w firmie Mervil dystrybutorze firmy Tolo ( w Magdalence ) można kupować detalicznie ?

grecja

Grecja

Mimo kryzysu, który zachwiał sytuacją w Grecji, ten kraj wciąż pozostaje jednym z ulubionych kierunków wakacyjnych Polaków.

Położenie Grecji: Grecja zajmuje południową część Półwyspu Bałkańskiego, oblewają ją cztery morza: Jońskie, Egejskie, Kreteńskie i Trackie.

Pogoda w Grecji, kiedy jechać: W przeważającej części Grecji panuje klimat śródziemnomorski. Grecja jest krajem, który można odwiedzać przez cały rok.

Jak dotrzeć do Grecji: Samolotem, autobusem lub własnym samochodem.

Atrakcje, zabytki, warto zobaczyć w Grecji: Grecja Centralna i Attyka: Ateny, Akropol, Agora, Partenon, Stadion Panatenajski, Teatr Dionizosa, Keramikos, Narodowe Muzeum Archeologiczne, Muzeum Sztuki Cykladzkiej, Sunion, Delfy, klasztor Ossios Loukas Peloponez: Mykeny, Olimpia, Nafplion, Kanał Koryncki, Mistra i Monemwazja, Muzea archeologiczne. Tesalia i Epir: Meteory, Wąwóz Vikos, Janina, Kamienne mosty, Dodona. Tracja i Macedonia: Ksanthi, Delta Ewrosu, Półwysep Chalcydycki, Święta Góra Athos, Saloniki, Kastoriá, Masyw Olimpu. Wyspy Greckie: Santorini, Rodos, Kreta, Korfu, Symi, Mykonos.

Warto wiedzieć: Grecka kanalizacja nie jest przystosowana do odprowadzania papieru toaletowego, dlatego należy wrzucać go do koszy. W Grecji za jazdę samochodem w stroju kąpielowym grozi mandat. Warto jadać w przytulnych greckich tawernach. Kilkakrotna wizyta w tej samej sprawia, że na stole lądują gratisowe przekąski, wino, uozo, owoce lub lody.