Wszystko o:

turystyki tatry

Urszula Abucewicz

Próbowali zdobyć Kasprowy Wierch w kozakach. Internauci bezlitośni: Selekcja naturalna

Próbowali zdobyć Kasprowy Wierch w kozakach. Internauci bezlitośni: Selekcja naturalna

W Tatrach panują bardzo niekorzystne warunki do uprawiania turystyki. Wszystkie szlaki pokryte są warstwą świeżego śniegu, pod którą zalega lód bądź starszy, twardy i zmrożony śnieg. Wyjście w góry przy takich warunkach jest ryzykowne. Koniecznie trzeba zaopatrzyć się w raki. Raczki to zbyt mało. Gdy tymczasem dwie turystki wybrały się na wędrówkę w zwykłych kozakach.

Tatry po sezonie? Turystów tu nie brakuje. Ale na szlakach spotkamy najczęściej te grupy ludzi

Tatry po sezonie cieszą się ogromną popularnością i to nie tylko wśród Polaków. Nic dziwnego, ponieważ jest nieco chłodniej i można uniknąć gigantycznych kolejek. Okazuje się, że jest to idealna pora na wypoczynek dla tych trzech grup ludzi.

Tatry. Śmiertelny wypadek na Orlej Perci. Szła z przewodnikiem, potknęła się i spadła

W niedzielę w Tatrach doszło do wypadku. Turystka, która przemierzała Orlą Perć, jedną z najtrudniejszych tras górskich w Polsce, potknęła się i zsunęła z góry. Zmarła wskutek upadku.

 • Mężczyzna zabrał dzieci w Tatry Wysokie. Wycieczka zakończyła się akcją TOPR
 • Pogoda w Tatrach: kiedy jechać w góry? W górach pogoda jest szczególnie kapryśna
 • Bardzo trudne warunki w Tatrach. Zima przyszła we wrześniu

  Bardzo trudne warunki w Tatrach. Zima przyszła we wrześniu

  . Proszą o rozwagę i brak wycieczek Lokalne władze oraz ratownicy górscy apelują, aby turyści nie zapuszczali się w wyższe partie górskie. Wycieczki mogą być utrudnione, a nawet niebezpieczne.  Warunki do uprawiania turystyki są trudne, na szlakach jest bardzo ślisko i mokro. W wyższych partiach Tatr

 • Tatry. Trekking w Tatrach

  Tatry. Trekking w Tatrach

  - Schronisko Murowaniec - Królowa Rówień - Przeł. między Kopami (Karczmisko) - Kuźnice DŁUGOŚĆ TRASY: 19,67 KM CZAS TRASY: 9.05 GODZ. NAJWYŻSZY PUNKT NA TRASIE: KRZYŻNE 2112 m n.p.m. (Na zdjęciu: Przedni Staw i Wielki Staw) Widok z Krzyżnego (2112 m n.p.m) - przełęczy w Tatrach Wysokich. 

 • Tatry: szlaki zimowe dla początkujących i średniozaawansowanych

  Tatry: szlaki zimowe dla początkujących i średniozaawansowanych

  Szlaki zimowe w Tatrach - zupełnie inne wyzwanie, niż turystyka latem  Jakie szlaki zimowe w Tatrach warto wybierać? Fundamentalną kwestią jest uświadomienie sobie tego, że zimą panują tu zupełnie inne i bardziej niebezpieczne warunki niż latem. Choć ośnieżone szczyty przedstawiają się

 • Nieprzygotowany turysta chodził w środku nocy po Rysach. Spadł kilkaset metrów
 • Ważna wiadomość z Tatr tuż przed majówką. Dla niektórych turystów szlaki będą zamknięte

...Turystyka rowerowa w TATRACH

Zainteresowanym polecam: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=170&w=8555273&a=9116116 Hej! Telo. Pozdrowiomy i zaprosomy z rowerami pod Tatry!

Turystyka masowa

Turystyka masowa to przemysl zatruwajacy srodowisko, niestety, nikt sie globalnie tym nie zajmuje

Re: X Kongres Transg. Związku EUROREGION TATRY

EUROREGION TATRY - TURYSTYKA - info - www.euroregion-tatry.pl/?id=turystyka

Turystyka dzieci i młodzieży

Orgaznizator turystyki dla dzieci i młodzieży potrzebuje uczciwego pilota na wyjazdy po kraju (mazury, tatry, sudety, baltyk) wyjazdy z wawy (oferuje zakwaterowanie), 5 dni - pn-pt start: 15.04 koniec połowa czerwca (przerwy na długie weekendy) Kontakt 601 78 63 63 - Tomasz Zdunek.

temat pracy na turystyce... :)

heja jestem na uzupelniajacych studiach magisterskich i mam pisac jak to magister prace :) niemam pomyslu na temat. licencjata pisalam z turystyki konnej w bieszcadach a teraz... sama niewiem. co lubie ? chodizc po groach, jazde konna :) najbardziej to tak lubuje sie w tatrach... wiec mzoe

Re: Turystyka w TPN

Ruch można rozładować zachęcając do odwiedzania okolic Zakopanego a nie tylko samych tatr.Trzeba tylko zaoferować ludziom coś ciekawego.

Re: pierwszy raz w zakopanym

trochę trzeba poszperać w necie i się znajdzie www.tatry.turystyka-gorska.pl/szlaki.htm

turystyka sama sie zabije

jedzesz na Mount Everest a tu budka z hamburgerami lol. W tatry nie jezdze wiec niech je sobie gurole betonem zaleja. Szkoda gor, ale coz.

..Skialpinizm (lub inaczej turystyka narciarska)

Skialpinizm (lub inaczej turystyka narciarska albo skitury) uprawiany jest zazwyczaj na trasach letnich ścieżek turystycznych Czerwonych Wierchów i szczytów otaczających Polanę Chochołowską. Wygodna nartostrada prowadzi ze szczytu Grzesia do schroniska, przy sprzyjających warunkach jeździ

Noclegy blisko kapielisk Besenowa, Aquapark Tatra

turystyka, kompleks kapielisk termalnych Besenowa, Aquapark Tatralandia, osrodki narciarskie Skipark Ruzomberok, Chopok Jasna, Donovaly, Kubinska hola,... Cena jest 30 Zl/osobe lub 300 Sk/os www.abus.szm.sk Kontakt: abpenzion@zoznam.sk, 00421903973523