Wszystko o:

ustka

M. Wołoszyn

Ustka - idealne miejsce na rodzinne wakacje nad morzem

Ustka - idealne miejsce na rodzinne wakacje nad morzem

Ustka to typowa miejscowość nadmorska. Znajdziemy tu wszystko co niezbędne, aby spędzić wymarzone wakacje 2020 w kraju. Jakie atrakcje poza plażą i morzem, może zaoferować nam Ustka?

Ustka: Atrakcje, co warto zobaczyć i zwiedzić

Ustka konkuruje o miano letniej stolicy lata. Może pochwalić się doskonałą bazą noclegową i atrakcjami dla turystów w każdym wieku. Co warto zobaczyć w Ustce?

Ustka czy Łeba?

Każdego lata dwie nadmorskie miejscowości rywalizują o miano turystycznej stolicy Polski. Łeba, koło której jest Słowiński Park Narodowy i Ustka prześcigają się w pomysłach na przyciągnięcie turystów.

 • Wakacje w Polsce. Ustka

  Wakacje w Polsce. Ustka

  -nie-miasta. Kiedyś koleżanka z Niemiec zapytała mnie, czy Ustka to miasto, czy wieś? Zawahałam się - niby miasto, ale jest niewielka: tyci kurorcik, uroczo prowincjonalny. Więc może jednak wieś? Po latach okazało się, że moje wątpliwości były uzasadnione. Ustka ma 16 tys. mieszkańców i miejskie

 • Szum morza, piękno jezior czy górskie krajobrazy? Wypoczynek w najpiękniejszych kurortach już za połowę ceny!
 • Odkryj uroki polskich, nadmorskich miejscowości - Gdańsk, Międzyzdroje, Ustka
 • Koleje Mazowieckie uruchamiają specjalny, wakacyjny pociąg. "Słoneczny" wyruszy w trasę w czerwcu
 • Sposób na lato... Wędruj z nami!

  Wielki Ogólnopolski Rajd Rowerowy "Szlakiem Zwiniętych Torów", 7 sierpnia, Ustka. Dwie trasy rowerowe - turystyczna 17 km oraz dla zaawansowanych - 60 km. Ognisko, losowanie nagród w Poddąbiu. Wpisowe od 5 do 10 zł. E-mail: nyczm@gazeta.pl

 • Polska. Szlak Latarni Morskich cz. I

  Polska. Szlak Latarni Morskich cz. I

  , parki krajobrazowe i rezerwaty. Długość szlaku: ponad 500 km Trasa: Krynica Morska - Port Północny w Gdańsku - Nowy Port w Gdańsku - Sopot - Hel - Góra Szwedów - Jastarnia - przylądek Rozewie - Stilo - Czołpino - Ustka

 • Polska. Szlak Latarni Morskich cz. II

  Polska. Szlak Latarni Morskich cz. II

  . Długość całego szlaku: ponad 500 km - prezentujemy drugą część wycieczki, której długość wynosi 340 km CZYTAJ PIERWSZĄ CZĘŚĆ WYCIECZKI SZLAKIEM LATARNI MORSKICH Ustka Historia kolejnej na naszym szlaku latarni

Ustka

Hej Wybieram się z rodziną do Ustki czy możecie polecić jakiś aqua park dla małych dzieci jeśli nie w Ustce to w okolicy ???

Ustka

Witam! Pierwszy raz jadę do Ustek i chciałabym się spytać, jaka to miejscowość. Jaka jest plaża w Ustkach i czy lepiej jechać tam poza sezonem czy raczej latem? I czy w Ustkach są jakieś dobre restauracje, najlepiej serwujące owoce morza?

USTKA

www.ustka.webd.pl -- moja fasolka

ustka

Ustka

Ustka to niewielkie miasteczko portowe na środkowym wybrzeżu. Nazwę zawdzięcza położeniu u ujścia Słupii do Bałtyku. Od Gdańska Ustkę dzieli 50 km, a od Słupska 18 km.

Zabytki, atrakcje, warto zobaczyć w Ustce: m.in. promenada nadmorska, latarnia morska, ul. Limanowskiego, wieża widokowa - obserwatorium, ul. Limanowskiego, ołączenie promowe na Bornholm, prom przez kanał portowy - połączenie z plażą zachodnią, wycieczki BUSEM do Słowińskiego Parku Narodowego i Skansenu w Klukach. W pobliżu końca ul. Bohaterów Westerplatte znajdują się bunkry usteckie. W Ustce mieści się także Bałtycka Galeria Sztuki.

Ustka - warto wiedzieć: Ustka znajduje się w sąsiedztwie obszarów chronionego krajobrazu i dwóch rezerwatów przyrody. Słowiński Park Narodowy znajduje się w odległości kilkunastu kilometrów. Dzięki sosonowym lasom, powietrzu bogatemu w jod, a także złożom borowiny i solanki Ustka posiada status uzdrowiska.