Wszystko o:

wenecja

Alicja Czarnecka

Przepisy w Wenecji szokują turystów. Nawet 2 tysiące mandatu za błahostkę

Przepisy w Wenecji szokują turystów. Nawet 2 tysiące mandatu za błahostkę

Podczas urlopu w Wenecji możecie dostać mandat nawet na dwa tysiące złotych za pozornie niewinną błahostkę. Za co dokładnie? Zobaczcie, czego nie wolno robić w pływającym, włoskim mieście pod groźbą wysokiej kary.

Płacisz 10 euro albo nie zwiedzasz. Wenecja wprowadziła opłaty za wejście do miasta i obrotowe bramki

Wenecja jest pierwszym miastem na świecie, które wprowadziło system elektronicznej rezerwacji i opłatę za wstęp. Turyści płacą około 10 euro za odwiedzenie miasta, co ma zmniejszyć tłok.

Czterech Niemców dostało mandat na prawie 20 tys. zł. Wenecja karze łamanie prawa przez turystów

Mieszkańcy Wenecji jeszcze przed pandemią wprowadzili surowe zasady, m.in. zakaz piknikowania, pływania w kanałach czy chodzenia w bikini. Niestety mimo upływu czasu nic się nie zmieniło i turyści dalej łamią regulamin. Ostatnio grupa Niemców skończyła swoją wycieczkę po Wenecji z mandatem o wysokości prawie 20 tysięcy złotych.

Które włoskie miasto na podróż poślubną?

Jakie miasto wybrać na krótką podróż poślubną? Jakoś nie do końca chcę jechać do Wenecji czy Rzymu. Znacie jakieś mniej turystyczne i nastrojowe miejsce?

Połączenia Chorwacja - Włochy morzem?

Czy jest jakiś tani rejs np. ze Splitu albo Dubrownika?Jest możliwość a nawet wiele możliwości, z Chorwacji są promy do Wenecji, Pescary, Ancony i Bari. Dowiesz się więcej tutaj: http://www.traghettilines.it/it/traghetti-croazia.aspx żeby sprawdzić jakie są możliwości kliknij w rubrykę

Portugalia - północ i południe?

zniechęcają. Inne miasta na północy Portugalii, które polecamy zwiedzić to: Braga z najstarsza katedrą w Portugalii i wspaniałym sanktuarium, Aveiro - portugalska Wenecja, nadmorska miejscowość Costa Nova, Guimaraes - miejsce narodzin Portugalii. Można również wybrać się dalej na południe kraju i zobaczyć

Jeśli mógłbyś wybrać kraj, w którym się urodzisz, co byś wybrał?

generalnie jest mnóstwo wszystkiego. Chciałabym urodzić się w tym samym czasie, ale właśnie w Danii.,Bez cienia wątpliwości: Włochy! Dlaczego? Najpiękniejsze miasta - Wenecja, Florencja, Rzym, Genua, Siena, Neapol... Najpiękniejszy język - najbardziej literacki urzędowy język świata, oparty na "Boskiej

wenecja.

myśle wybrać sie do Wenecji autkiem.Był ktos, doradzcie, jak jechać i gdzie spać w Wenecji.Zaznaczam iz krezusem nie jestem.)

Wenecja

Wenecja to bardzo piękne miasto.

Wenecja

Zdjęcia zrobione w lipcu 2004 w Wenecji...

Wenecja

Czy ma ktoś namiary na kwatery (akceptacja psów) na nocleg w okolicy Wenecji? Będę wdzięczna za wszelkie info.

Wenecja

Naogladalem sie na tym forum wielu fantastycznych zdjec i pomyslalem ze tez powinienem sie podzielic kilkoma swoimi. To moje trzy zdjecia z Wenecji. Stanislaw

wenecja

Wenecja

Położenie Wenecji: Wenecja położona jest na północy Włoch nad Morzem Adriatyckim. Leży na 118 wysepkach wchodzących w skład archipelagu znajdującego się w samym środku laguny, która zamyka Zatokę Wenecką.

Pogoda w Wenecji, kiedy jechać: Wenecja ma łagodny klimat. Lato jest ciepłe, ale niezbyt upalne dzięki wpływowi morza. Przeciętna temperatura lata wynosi około 23°C, zimy 4°C. Deszczowym miesiącem jest październik.

Atrakcje, zabytki, warto zobaczyć w Wenecji: Most Westchnień, Plac Św. Marka, Bazylika Św. Marka, Pałace Dożów, budynki Starej i Nowej Prokuracji, Wieża Zegarowa, Piazzetta, kościół San Giorgio Maggiore, Palazzo Grassi, Synagoga Hiszpańska, Synagoga Włoska, Most Rialto, Teatr La Fenice, Canale Grande, Ca'd'Oro, Arsenał, Punta della Dogana.

Warto wiedzieć: Często późną jesienią i w zimie poziom morza podnosi się i woda zalewa plac Św. Marka. Piesi korzystają wtedy z drewnianych kładek. Karnawał to najważniejsze święto w Wenecji. Miasto bardzo się wtedy zmienia jest pełne kolorów i muzyki. Przy okazji wizyty w Wenecji warto odwiedzić pobliską Wyspę Murano skąd pochodzi typowe weneckie szkło oraz kolorową wysepkę Burano.