Wszystko o:

wenezuela

Izabela Nestioruk-Narojek

Najwyższy wodospad na świecie robi niebywałe wrażenie. Jest 15 razy większy niż słynna Niagara

Najwyższy wodospad na świecie robi niebywałe wrażenie. Jest 15 razy większy niż słynna Niagara

Wiele osób może się zdziwić, ale najwyższym wodospadem na świecie wcale nie jest doskonale wszystkim znana Niagara. Ten tytuł należy do wodospadu Salto Angel. Gdzie się znajduje i ile ma metrów wysokości? Odpowiadamy.

Polacy wspięli się na najwyższy wodospad świata. Jeden zeskoczył z niego ze spadochronem [WIDEO]

Grupa śmiałków z Polski zdobyła wodospad w Wenezueli. Jeden z uczestników skoczył z niego ze spadochronem. Nagrania z tego wydarzenia zapierają dech w piersiach. I to zarówno ze względu na piękne widoki, jak i na adrenalinę, która z nich bije.

Planujesz wyjazd w tym kierunku? To może nie być najlepszy pomysł na urlop. Te pięć krajów uznano za niebezpieczne

Podróże pasjonują miliony osób na całym świecie. Coraz łatwiej dostać się do najbardziej ukrytych zakątków świata, a dla wielu osób wycieczki do dalekich krajów są bardziej osiągalne niż kiedykolwiek wcześniej. Istnieją jednak kierunki, które lepiej w najbliższym czasie omijać. Tam turyści nie będą czuć się bezpiecznie ze względu na napięte sytuacje polityczne oraz społeczne.

Wenezuela

"Ameryka", taka jaka sobie wtedy wiekszosc Polakow wyobrazala. Dzis, kiedy Wenezuela to kraj biedniutki i wyeksploatowany, odnosi sie wrazenie, ze to byl tylko jakis "sen z dziecinstwa". Ale nie, to byl kiedys naprawde kraj bardzo bogaty. Podobnie jak przedwojenna Argentyna, ktora pozniej juz tylko

Wenezuela

Szukam towarzystwa do Wenezueli, objazd z biurem podróży. Styczeń lub luty 2014. Mieszkam w Katowicach.

Wenezuela

Właśnie wróciłem z trzytygodniowej wyprawy po Wenezueli. Zainteresowanym służę pomocą i radą

Wenezuela

cześć, szukam towarzystwa na 2-3 tygodniową wyprawę do Wenezueli pod koniec sierpnia

Wenezuela

Flaga Wenezueli na promie z Puerto la Cruz na Isla Margarita -- Małgosia potrzebuje pomocy !!! pinezka.pl

wenezuela

Proszę o kontakt osobę posiadającą przewodnik Lonely Planet po Wenezueli, wydanie 4, sierpień 2004 r.

Wenezuela

Czy ktoś z Was był w Wenezueli i mógłby napisać, czy i w jaki sposób podróżował po: Canaimie i delcie Orinoco. Czy ktoś z Was podróżował po Wenezueli na własną rękę? Ile czasu tam spędziliście? Widziałam, że było tu parę wątków o Isla Margerita, ale tam się nie wybieram. Z góry pięknie

wenezuela

Wenezuela

Położenie Wenezueli: Wenezuela leży w północnej części Ameryki Południowej. Od północy oblewają ją wody Oceanu Atlantyckiego i Morza Karaibskiego. Od zachodu graniczy z Kolumbią, od południa z Brazylią, a od wschodu z Gujaną.

Pogoda w Wenezueli, kiedy jechać: W Wenezueli występują dwie pory: mokra i sucha. Najlepszy okres na podróżowanie po Wenezueli to pora sucha trwająca od połowy grudnia do połowy kwietnia. Nie dokuczają wtedy upały i nadmierna wilgotność powietrza.

Jak dotrzeć do Wenezueli: Z Polski podróżuje się samolotem z min. jedną przesiadką w Europie.

Atrakcje Wenezueli: m.in. Stolica Wenezueli - Caracas, Laguna Sinamaica, miasto Santa Dua de Coro, Wyspa Margarita, Merida - najważniejszy na kontynencie ośrodek aktywnego wypoczynku, Salto Angel - najwyższy wodospad na świecie, Archipelag Los Roques, Los Llanos - największe w kraju skupisko dzikiej przyrody, Gran Sabana - malownicza trasa przebiegająca przez sawannę, Roraima - szlak na szczyt niezwykłej góry stołowej, Archipelag koralowych wysp Los Roques, Coro i jego port, Park Narodowy Canaima.

Warto wiedzieć: Nazwa Wenezuela oznacza „małą Wenecję”. Nazwa została nadana przez Amerigo Vespucciego, który zauważył domy na palach u ujścia dzisiejszego jeziora Maracaibo. To kraj, który powinni odwiedzić miłośnicy przyrody. 34 proc. terytorium Wenezueli pokrywają wiecznie zielone, wilgotne lasy równikowe. W parku narodowym Canaima znajduje się najwyższy wodospad świata - Salto Angel - mający 979 m. Stolica Wenezueli Caracas znajduje się niestety w czołówce najniebezpieczniejszych miast świata.