Wszystko o:

zurychu

Zobacz najważniejsze informacje o: zurych

mal

Kolekcja Nahmadów w Zurychu

Kolekcja Nahmadów w Zurychu

Od 21 października w Kunsthaus Zürich trwa wyjątkowa wystawa ponad 125 arcydzieł z prywatnej kolekcji rodziny Nahmadów - ?Miró, Monet, Matisse - The Nahmad Collection?

Szwajcarski milioner Guido Fluri ratuje ukraińskich uchodźców. Mówi "pieniądze nie są tu najważniejsze"

Szwajcarski przedsiębiorca Guido Fluri włącza się w organizowanie pomocy uchodźcom wojennym z terenów Ukrainy. Założyciel stowarzyszeń działających na rzecz ochrony dzieci, które doświadczyły przemocy wyczarterował samolot, który ma przewieźć kobiety i dzieci do Zurychu.

Zurych - miasto nad wodą

Mało kto wie, jak istotne znaczenie odgrywa woda dla Zurychu. Pomijając fakty czysto ekonomiczne czy użytkowe - dla miast jest również niebywałą atrakcją turystyczną. Już za chwilę dowiecie się, dlaczego Zurych ?wodą stoi?.

plac niepodleglosci w zurychu

A tutaj www.funet.fi/index/railways/Switzerland/trams/zuerich.jpg jest jak powinien wygladac przystanek wezlowy w duzym miescie. Central w Zurychu - takich jest kilka.

mamy z okolic zurychu i nie tylko

Wiem, że były już próby zebrania się osób żyjących w Szwajcarii, niestety nie udało mi się do nich dotrzeć. Mieszkam koło Zurychu, przeprowadziliśmy się to stosunkowo niedawno, więc nie znam jeszcze wielu osób. Zależy mi szczególnie na kontaktach z rodzinami z małymi dziećmi. Moja córeczka wła

Poznam Ukrainke , mieszkam w zurychu i Valencia

Hej, Poznam chetnie Ukrainkę jestem Polakiem ale juz od 20 lat mieszkam w Szwajcarii . Mam 46 lat jestem bardzo zadbany nie pale i nie pije zaduzo (alkoholi)😀 Niemam dzieci .Czesto jestem w Valenci bo tam buduje dom . Panie do 35 lat .

Re: plac niepodleglosci w zurychu

geograf napisał(a): > primo- nie buduja nowej linii, tylko przedłużaja już istniejace.... W każdym razie kładą nowe tory - a to już coś. > > secundo- może i długa, ale tam maja jeździc nowe, niskopodłogowe, szybkie tramw > aje, a poza tym to nie sadzisz, że mało byłoby ludzi

Re: plac niepodleglosci w zurychu

To chyba jedna linia w budowie to jest coś! Obecnie tylko Elbląg oprócz Was buduje nową linię tramwajową! U nas w ciągu 18 ostatnich lat oddano do użytku tylko jedną nową. A miasto się cały czas rozwija... Swoją drogą, strasznie długa ta linia ze Zgierza do Pabianic. Nie znam się, ale pewnie

Re: plac niepodleglosci w zurychu

Ekhm, co to będą te tramwaje regionalne? Jakaś nowa spółka do obsługi linii podmiejskich? A po drugie, czy w Łodzi (i okolicach) naprawdę bierze się teraz pod uwagę likwidację jakiejkolwiek linii tramwajowej? Kiedy inne miasta raczej rozbudowują swoją sieć, w tym Łódź także.

Re: plac niepodleglosci w zurychu

No pewnie, ze jest niebezpieczne. Ale jakos to dziala - zawsze to lepsze niz schody i tunele. Przeciez tramwaje jada tam akurat powoli. Oczywiscie kuba, jako krakowianin, nie wie zapewne, co to Plac Niepodleglosci.

Re: plac niepodleglosci w zurychu

FLIP!! nie krytykuj... na tym twoim węźle komunikacyjnym a'la Plac Niepodległości ani krzty zieleni niema...ani źdzbła trawy...a u nas przynajmniej hovno.... z reszta..nie daleko tego hovna jest zielono:)))))) CZASAMI trzeba też dostrzegac pozytywne aspekty mocno negatywnych i złych rzeczy........

Moze to LENIN W ZURYCHU???! :-))))))))))))))))))))

A Murzyni biegaja z tekturowymi napisami (widac w TV): 'NIECH KAZDY ZABIJE SWOJEGO FRANCUZA!" Zas bohaterscy Francuzi zniszczyli CALE lotnictwo z kosci sloniowej: dwa SU i 5 smiglowcow. No, coz, kazdy dziala, jak mawial tow. Gierek, 'NA MIARE SWOICH AMBICJI I ASPIRACJI'! :-)))))))))))))))

Re: plac niepodleglosci w zurychu

kuba203 napisał(a): > Właśnie o to mi chodziło, więc po co taka linia, skoro mało kto by z niej > korzystał? A linie z tych miejsc do centrum to już są. Oj, oj...już sie zdenerwowałem (coś nadpobudliwy ostatnio jestem...) ale sobie przypomniałem, że ty nie z Łodzi. Te tramwaje nie je