Wszystko o:

łeba

MMC

Łeba: Atrakcje, co warto zobaczyć i zwiedzić

Łeba: Atrakcje, co warto zobaczyć i zwiedzić

Łeba to wyjątkowe miejsce, pełne atrakcji dla rodzin na wakacjach. Co, poza plażą, warto w Łebie zobaczyć?

Ustka czy Łeba?

Każdego lata dwie nadmorskie miejscowości rywalizują o miano turystycznej stolicy Polski. Łeba, koło której jest Słowiński Park Narodowy i Ustka prześcigają się w pomysłach na przyciągnięcie turystów.

Ruchome wydmy: jedna z największych atrakcji Łeby

Ruchome wydmy to przyrodniczy ewenement na skalę europejską. Sprawdź, co zrobić, aby obejrzeć go na własne oczy.

 • Łeba z przeszkodami

  Sianowskiego, odkąd - teoretycznie - Łeba jest już spławna, tylko kilka kilometrów niżej, w okolicach Mirachowa. Dzięki temu omijamy pierwsze 5 km rzeki, która zaraz za jeziorem nie jest przyjemna - bardzo wąska, ciągle trzeba przedzierać się przez drzewa i krzaki. Startujemy z mostu w miejscowości Strysza

 • Sześć widoków, które zapierają dech w piersiach. Te miejsca w Polsce mają niezwykły klimat
 • National Parks in Poland: Around Słowiński Park

  riding, pleasure flights and sea cruises. Słowiński National Park: Łeba Straddling the mouth of the river of the same name, between lakes Sarbsko and Łebsko, Łeba has been one of Poland's best known summer resorts since the end of the 19th century

 • Ruchome wydmy w okolicach Łeby

  Ruchome wydmy w okolicach Łeby

  Przez setki lat ludzie, którzy osiedlali się na nadbałtyckiej mierzei położonej między dzisiejszymi miejscowościami Łeba i Rowy, próbowali wygrać wojnę z piaskiem i wiatrem. Przy sztormowej pogodzie, która nad Bałtykiem nie jest czymś niezwykłym, tutejsze wydmy przesuwają się z

 • Rowerem wzdłuż Wybrzeża? Przydatne uwagi

  , pole namiotowe za mostkiem po lewej stronie - namiot ok. 10 zł; dom Janina (za mostkiem na prawo), ul. Parkowa 6, tel. (0-59) 814 18 50 Łeba - Rafael, ul. Piotra Wysockiego 4, tel. (0-59) 866 19 72, 0 602 424 229 Dębki - Kaszub, namiot 7 zł + 9 zł

 • Wakacje last minute nad morzem kuszą cenami. Za luksusowy pobyt w Kołobrzegu zapłacimy już 799 zł

Łeba

Wszystkim wybierającym się w te wakacje do Łeby polecam Łeba kwatery. Przystępne ceny, niezła lokalizacja. Naprawdę warto.

łeba

Mam pytanie do osób, które były Łebie, które ulice w Łebie mają najbliżej do plaży?

Łeba...

Gdzie warto zjeść w Łebie?Żeby było smacznie i miarę tanio. Ponieważ nigdy nie byłam w Łebie to mam pytanie czy z Nowęcina jest daleko do centrum i do plaży?Bo różnie piszą?Czy można jechać w ciemno?(wybieram się za 2 tyg.)

Łeba

niedawno wróciłam z Łeby co roku ląduje nad morzem w wakacje ale w łebie byłam pierwszy raz i mile mnie zaskoczyło to miasto , bardzo mi sie podobało. Czy wam też sie podoba łeba ?

łeba

Łeba

Jedna z najładniejszych miejscowości nad polskim morzem. Szerokie plaże, piękne okolice oraz liczne szlaki rowerowe i piesze sprawiają, że Łaba to idealne miejsce na wakacje.

Położenie Łeby: Łeba to miasto w północnej Polsce, w województwie pomorskim, w powiecie lęborskim. Leży u ujścia rzeki Łeby, między jeziorami Łebsko i Sarbsko.

Jak dotrzeć do Łeby: Pociągiem m.in. z Warszawy, Lęborka, Grudziądza. Samochodem (z Warszawy trasą 10 liczącą 479 km, trasą A1 liczącą 454 km lub trasą E77 liczącą 457 km).

Atrakcje, zabytki, warto zobaczyć w Łebie: m.in. Ruiny kościoła św. Mikołaja, Port jachtowy - Marina Łeba, Cmentarz ewangelicki przy ul. Parkowej, Filia Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego- Rąbka, Przystań statków do wydm i skansenu w Klukach, Kościół p.w. WNMP - ul. Powstańców Warszawy 28, Miasteczko Western City, Ogród ornitologiczny - ul. Kolonijna, Hotel Neptun w Łebie, Najstarszy dom w Łebie, Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach, Wieża widokowa Rowokół, Muzeum przyrodnicze w Smołdzinie, Muzeum - Motyle Świata, Park Dinozaurów w Łebie, Słowiński Park Narodowy.

Warto wiedzieć: W Słowińskim Parku Narodowym położonym 5 km na zachód od Łeby zobaczyć można ruchome wydmy. Mogą one osiągać nawet 30 m wysokości i są przenoszone z prędkością 3-10 m w ciągu roku. Po parku poruszać się można tylko pieszo i po wyznaczonych szlakach turystycznych. Charakterystycznymi elementami Parku są także przymorskie jeziora, bagna, łąki, torfowiska, nadmorskie bory i lasy. Łeba jest idealnym miejscem do uprawiania sportów, szczególnie windsurfingu i jazdy konnej. W pobliżu miasta znajduje się stadnina koni, a przy plażach liczne szkoły sportów wodnych. Łeba jest gospodarzem światowej rangi zawodów windsurfingowych.