Wszystko o:

alanya ośrodki wypoczynkowe

Wakacje Polaków - trendy przed sezonem [RAPORT]

Przewidywania, że kryzys gospodarczy ograniczy nasze wyjazdy i zmieni ich geografię, sprawdziły się w niewielkim stopniu. Wprawdzie coraz częściej szukamy wytchnienia w Polsce, wciąż jednak chętnie wyruszamy do obcych. Można przyjąć, że 5,5 miliona Polaków systematycznie podróżuje za granicę.

Turecki (mini)alfabet

Turcja - niemal dwa i pół razy większa od Polski, przebogata w zabytki i przyrodnicze osobliwości. Oto turecki mini słowniczek.

  • Turcja. Antalya i okolice

    Turcja. Antalya i okolice

    powodzeniem założymy obóz na jednodniowy wypad w góry Bey Da?lar?, a konkretnie na zdobycie Tahtal Da?? (osiągnięcie celu podczas jednego dnia będzie możliwe tylko wtedy, gdy pojedziemy tam własnym lub wypożyczonym samochodem albo taksówką).   Turcja. Alanya - turystyczna mekka Tanie loty do Turcji

turcja

Turcja

Turcja, położenie Turcji: Turcja usytuowana jest na dwóch kontynentach. Część europejska, położona po zachodniej stronie cieśniny Bosfor zajmuje jedynie 3 proc. powierzchni kraju, natomiast pozostałe 97 proc. stanowi półwysep Azji Mniejszej. Turcję otaczają cztery morza: Czarne i Marmara na północy, Egejskie od zachodu i Śródziemne na południu.

Turcja pogoda, kiedy jechać do Turcji: Wiosna lub jesień to najprzyjemniejszy czas na spędzenie urlopu w Turcji. Jest wciąż ciepło, ale mniej tłoczno niż w sezonie. Najpiękniejszym miesiącem jest maj, kiedy to kwitnie mnóstwo kwiatów wypalanych w późniejszych miesiącach przez słońce.

Turcja transport, jak dotrzeć do Turcji: Samolotem. Samochodem przez Rumunię i Bułgarię. Promem z Grecji, Włoch, Rosji, Ukrainy i Cypru Północnego.

Turcja kurorty, popularne miasta Turcji: Antalya, Izmir, Kusadasi, Bodrum, Marmaris, Fethyie, Oludeniz, Kemer, Belek, Side, Alanya, Stambuł.

Turcja atrakcje, zabytki, warto zobaczyć w Turcji: m.in. Stambuł, Błękitny Meczet, Efez, Kapadocja, Park Narodowy Goreme, Hagia Sofia, Pamukkale, Ararat, Pałac Topkapi, Antalya, Diyarbakir, Troja, Oludeniz, miasta Amasra, Safranbolu, Skalne grobowce w Kaunos, Ruiny starożytnego miasta Pergamon, plaże i starożytne miasto w Olimpos.

Turcja - warto wiedzieć: Każde niemowle i dziecko, które przyjeżdża do Turcji musi mieć wykupioną wizę za 10 funtów, co pozwala przebywać w Turcji przez 3 miesiące. Mieszkańcy Turcji słyną z wielkiego patriotyzmu i zamiłowania do symboli narodowych. Stąd wiele flag wywieszonych na budynkach. Liczba wież na meczetach świadczy o ich zamożności i ilości wiernych przychodzących na modlitwę. W Turcji spotkać można niezwykłe koty - Vany, mające jedno oko niebieskie a drugie brązowe. W Anatolii nagrywano film „Gwiezdne wojny” - miasteczko filmowe istnieje do dziś i jest udostępnione turystom do zwiedzania.