Wszystko o:

brazylia

aw

Nowy posąg Chrystusa w Brazylii wyższy niż ten w Rio. Ale świebodzińskiego i tak nie przebije

Nowy posąg Chrystusa w Brazylii wyższy niż ten w Rio. Ale świebodzińskiego i tak nie przebije

W Brazylii powstaje nowa statua Chrystusa. Stanie w mieście Encantado i ma osiągnąć wysokość 43 metrów. Uczyni ją to wyższą niż słynny na całym świecie pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro.

Milionerzy: Co łączy Brazylię, Indonezję i Kenię? To pytanie jest warte 75 tysięcy złotych

Co łączy Brazylię, Indonezję i Kenię? Takie pytanie usłyszał w środowym programie "Milionerzy" tegoroczny maturzysta Filip Olszówka z Tarnowa. Czy udało mu się odpowiedzieć na pytanie Huberta Urbańskiego? Sprawdźcie!

Złożyli się na niego wierni. Dziś zarabia ponad 200 mln euro rocznie

Pomnik Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro świętuje 90. urodziny. Choć jest czwartą najwyższą budowlą tego typu na świecie, jego rozmiary robią wrażenie. Sama głowa Jezusa ma 3,5 m wysokości, a rozpiętość ramion 28 m. Elementy te zostały wykonane we Francji i wysłane do Brazylii w 58 częściach.

 • Brazylia - miasta, które warto odwiedzić

  Brazylia - miasta, które warto odwiedzić

  Brazylia - Salvador de Bahia W Salvadorze, w latach 1549-1763 pierwszej stolicy Brazylii, a dziś jednym z największych miast wschodniej części kraju, widoczne są wpływy różnych kultur. Od 1558 r. działał tu ogromny targ niewolników z Afryki, którzy byli przeznaczeni do pracy na plantacjach

 • Brazylia - cuda natury

  Brazylia - cuda natury

  Brazylia - Wodospad Iguaçu Cataratas del Iguazú (hiszp.), Saltos do Iguaçu (portug.) lub Wielka Woda to wysoki na 72 m wodospad w kształcie podkowy. Jego szerokość osiąga prawie 3 km. Znajduje się na granicy Brazylii i Argentyny, na terenie należącego do obu państw parku

 • Brazylia. Praktyczny poradnik

  Brazylia. Praktyczny poradnik

  Brazylia. Co warto zobaczyć? Brazylia jest dla turystów niczym wielka paczka z mnóstwem niespodzianek w środku. Miłośników ciepłej wody, białego piasku i uroku tropików zachwyci wybrzeże Brazylii - najdłuższe i chyba najpiękniejsze na całym świecie

 • Miała być miastem idealnym, utopią na pustkowiu. "Może ci się podobać lub nie, ale nie powiesz, że już coś takiego widziałeś"
 • Plaża opustoszała z powodu koronawirusa. Wykluło się na niej blisko 100 zagrożonych wyginięciem żółwi
 • Brazylia wycieczka - największe atrakcje

  Brazylia wycieczka - największe atrakcje

  Brazylia widoki Corcovado w Rio de Janeiro: Wjazd kolejką na szczyt Corcovado, gdzie znajduje się słynny posąg Chrystusa Zbawiciela z rozpostartymi ramionami, to żelazny punkt każdej wycieczki do Rio. Rozciągający się stąd widok jest naprawdę

 • Nowe nagranie z amazońskiej dżungli. Ci ludzie nie mieli kontaktu ze światem, teraz są zagrożeni

Brazylia!!!

Brazylia jest jedyną drużyną, która choć trochę zasługuje na tytuł Mistrza Świata. W meczu z Turkami brakowało jej tylko skuteczności. Nigdy ich nie lubiłem, ale to im przyznać muszę. A jaki będzie wynik finału? Moim zdaniem 2:0 dla Brazylii. Pozdrawiam

Brazylia

Zapraszam sliczna i mila do 30 na 2-3 tygodni do Brazylii. brasilia2006@gazeta.pl

Brazylia

Jak wygląda zorganizowanie wyprawy do Brazylii - gdzie jechać, kiedy, koszty, noclegi itp. Bardzo proszę o radę.

Brazylia

czy ktoś był w Brazylii na własną rękę? jakies rady co do przelotu - gdzie można zabookować najtaniej. dzięki

Brazylia

Witam! W siepniu będę odbywać studenckie praktyki wakacyjne w Recife,a pierwsze 2 tygodnie września planuję spędzić na zwiedzaniu Brazylii. Szukam Polaków,którzy mogliby być moimi przewodnikami po Rio de Janeiro ,Sao Paolo,Kurtybie, Foz do Iguasu. Czy moglibyście mi powiedzieć gdzie można

Brazylia

A wiec to nie plotka Dyktatura łajdaków 2002 Zapewne nikt z rodaków nie zdaje sobie sprawy jak daleko posunięta jest manipulacja psychologiczna jakiej jest poddawany. Przez wiele dni w polskojęzycznych mediach panowała kompletna blokada informacji pochodzących z Brazylii-kraju w którym

Brazylia

Witajcie, W maju przenosze sie do Brazylii (Kurytyba). W zwiazku z tym szukam kogos, kto tam mieszka i moglby pomoc mi w poznaniu tego kraju i panujacych tam obyczajow. Pozdrawiam A.

Brazylia?

Zastanawiam się nad wyjazdem do Brazylii - druga połowa stycznia/luty na 3-4 tygodnie. Są to wstępne plany, ale może ktoś też zastanawia się nad tym kierunkiem? Nie chcę jechać z biurem podróży - bilety w tej chwili widziałam za ok 3500 zl w 2 strony.

brazylia

Brazylia

Brazylia: Brazylia to największe pod względem powierzchni i liczby mieszkańców państwo Ameryki Południowej oraz piąte pod względem wielkości państwo świata. Brazylia zajmuje ponad 47,5 proc. powierzchni Ameryki Południowej, liczy ponad 200 milionów mieszkańców.

Brazylia pogoda, kiedy jechać: Brazylia jest ogromnym krajem, co sprawia, że warunki pogodowe są tam bardzo zróżnicowane. W Amazonii klimat jest gorący i wilgotny. Po Amazonii najlepiej podróżować od czerwca do października, kiedy występuje pora sucha. W rejonie Salvadoru obfite opady występują od kwietnia do początku sierpnia. W okolicach Rio de Janeiro od czerwca do września trwa łagodna zima i jest to pora sucha, więcej deszczu pada latem.

Brazylia stolica: Stolicą Brazylii jest miasto Brasilia. Jest ona położona w głębi kraju, na wysokości ok. 1000 m n.p.m., około 1000 km od wybrzeża morskiego i starej stolicy Rio de Janeiro. Są tu jedne z najbardziej nowoczesnych budynków na świecie, a także piękne i nowocześnie ukształtowane zielone tereny. Stolicę Brazylii wpisano na listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Przyrody UNESCO.

Brazylia waluta: Walutą brazylijska jest real (w liczbie mnogiej reais) oznaczany jako BRL lub R$. Dzieli się na 100 centavos.

Brazylia wycieczki: W Brazylii warto zobaczyć m.in Corcovado w Rio de Janeiro, Głowa Cukru w Rio de Janeiro, Wodospady Iguacu, Góra Pai Inacio, Pelhourinho Salvador, Belem, Parati, Pertopolis, Ouro Preto, Congonhas do Campo, Pantanal, Amazonia, Rezerwat Sooretama, Fernando de Noronha, Fernando de Noronha, Park Narodowy Brasilia, Ilha do Mel, Paranagua.