Wszystko o:

czarnogóra wczasy

Małgorzata Kubalska

Czarnogóra to nie tylko nadmorskie kurorty. Odwiedź bajkowe parki narodowe i niezatłoczone stoki narciarskie

Czarnogóra to nie tylko nadmorskie kurorty. Odwiedź bajkowe parki narodowe i niezatłoczone stoki narciarskie

Leżąca u wybrzeży Adriatyku Czarnogóra kojarzy się turystom głównie z tanimi, letnimi wczasami. Zapierające dech w piersiach widoki są jednak nie tylko nad wodą, lecz także w parkach narodowych i górach, które pokrywają większość terenu tego kraju.

Majówka 2022 - najpopularniejsze kierunki na zagraniczne wczasy. Ciepło, tanio i bez kolejek

Majówka 2022 zbliża się wielkimi krokami. To okazja do spotkań w rodzinnym gronie, grillów lub do wyjazdów. Coraz częściej Polacy decydują się też na podróże za granicę. Jakie kierunki wybieramy najczęściej?

Tanie wakacje za granicą? Oto kierunki, które nie zrujnują domowego budżetu

Bardzo często możemy spotkać się z opinią, że zagraniczne wyjazdy i zwiedzanie różnych zakątków świata to przyjemność, która sporo kosztuje. Tymczasem tanie wakacje za granicą są możliwe, a czasem opłaca się bardziej wyjechać nad Adriatyk czy Morze Śródziemne, a nie nad Bałtyk.

Czy w Czarnogórze jest taniej niż w Chorwacji?

Chodzi mi konkretnie o Petrovac w porównaniu do Splitu albo Rijeki.Jest taniej, ale wszystko zależy jaki poziom wczasów preferujemy.,Czarnogóra jest faktycznie trochę tańsza niż Chorwacja. Ceny bardzo zbliżone do tych w Polsce. W Chorwacji jest o ok. 30% drożej niż w Polsce. Turyści skuszeni

Czarnogóra - tanie wczasy

witam serdecznie, polecam Wam wyjazd do kraju takiego jak http://pieknaczarnogora.pl/index.html Czarnogóra, jest to kraj nad Adriatykiem dlatego blisko, zaraz za Chorwacją, byłem w Czarnogórze kilka razy więc mogę coś zawsze polecić, jeżeli chodzi o sam pobyt to pensjonaty mają dość przystępne

Wczasy w Czarnogórze - jakie biuro?

Zaczęłam przeglądać ofertę bp z wczasami w Czarnogórze i jak dotąd znalazłam tylko Rainbow Tours i Adriatyk. Czy na polskim rynku tylko taki mamy wybór? Dodam, że wczasy z dojazdem własnym mnie nie interesują.

Czarnogóra

Chciałabym zwiedzić w tym roku Czarnogórę - czy znacie i możecie polecić jakieś biuro podróży, które organizuje wczasy w Czarnogórze? Nie mogę żadnego znaleźć a nie chcę jechać samochodem.

Wczasy ze "Skarpą" w Czarnogórze

uwagi ponad 120 osób, które wróciły w tym tygodniu z Czarnogóry. Ostrzegamy wycofajcie się w porę nawet tracąc część wpłaconych pieniędzy. Można tam bez probleu wykupić noclegi z całodziennym wyżywieniem za 10-12 euro (polecamy hotel Oaza w Meljine). Pozdrawiam.

Re: Czarnogóra - tanie wczasy

Jasne że tak, w Czarnogórze wszystko co warto zobaczyć jest w godzinę jazdy od bazy np Herceg Novi lub Budvy. priv: budva1@wp.pl

Re: Czarnogóra - tanie wczasy

ma ktoś sprawdzone miejsce w Czarnogórze miejscowosci Rafiovi na nocleg dla 4 osob blisko morza, podpowiedzcie lepiej jechac samochodem czy autokarem

Re: Czarnogóra - tanie wczasy

Dzień dobry! A czy istnieje możliwość wypożyczenia rowerów w Czarnogórze? Jeśli tak, to czy funkcjonują wypożyczalnie czy tylko w hotelach/pensjonatach tylko dla gości? Jakie są ewentualne koszty (rower na dzień)?

Re: Czarnogóra - tanie wczasy

Nie widziałem w Czarnogórze wypożyczalni rowerów, raczej ich nie ma, za mały kraj, za mało dróg - które i tak są wszędzie wąskie, pozdrawiam, Piotr

Re: Czarnogóra - tanie wczasy

jeżeli jest tak fajnie w Czarnogórze jak piszą wyżej to warto pojechać, ja byłem już 4 razy w Chorwacji, od północy po południe i jestem strasznie zniesmaczony cenami i hamstwem ze strony chorwatów, np. po 22.00 nie mogliśmy z żoną siedzieć na tarasie i piś wino bo jak powiedział chorwat jest cisza

czarnogóra

Czarnogóra

Położenie Czarnogóry: Czarnogóra leży w Europie Południowej na Wybrzeżu Morza Adriatyckiego. Graniczy z Serbią, Kosowem, Chorwacją, Bośnią i Hercegowiną oraz Albanią.

Pogoda w Czarnogórze, kiedy jechać: Rocznie aż przez 240 dni świeci tu słońce, a sezon kąpieli w morzu trwa aż 180 dni. Lipiec i sierpień to szczyt sezonu. Maj, czerwiec, wrzesień oraz październik idealnie nadają się na zwiedzanie.

Jak dotrzeć do Czarnogóry: Autobusem do Chorwacji, a stamtąd do Czarnogóry. Samochodem najlepiej przez Chorwację albo Bośnię i Hercegowinę. Samolotem z przesiadką.

Najciekawsze miasta, atrakcje, warto zobaczyć w Czarnogórze: m.in. Kotor (oraz cały fiord kotorski, Perast), Sveti Stefan, Virpazar, Budva, Petrovac, Stary Bar, Herceg Novi, Stary Ulcinj, Cetinje, Park Narodowy Lovćen, Kanion rzeki Tary, Jezioro Piva i tama na Pivie, Jezioro Szkodarské, Wyspa Św.Nikoli, Góry Durmitor.

Warto wiedzieć: Czarnogóra to bardzo młode państwo. Powstało 3 czerwca 2006 roku po odłączeniu się od Serbii. Jest bardzo atrakcyjnym, a przede wszystkim nie do końca odkrytym regionem, gdzie turystyka nie rozwinęła się jeszcze w pełni. Powierzchnia Czarnogóry jest niewielka, można ją porównać do wielkości województwa podkarpackiego. Kraj może się poszczycić całym mnóstwem zabytków, z których wiele znalazło są na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury i Przyrody UNESCO.