Wszystko o:

francja

Kamil Michaluk

Największe katedry we Francji. Cuda architektury, których widok zapiera dech

Największe katedry we Francji. Cuda architektury, których widok zapiera dech

Największe katedry we Francji to budowle gotyckie, niezwykle strzeliste, o surowym pięknie. Tragiczny pożar paryskiej Notre-Dame paradoksalnie przypomniał o ich znaczeniu. Które warto zobaczyć i dlaczego?

Najciekawsze małe miasteczka we Francji - na wakacje i nie tylko

Które najciekawsze małe miasteczka we Francji warto włączyć do swojej wycieczki do tego kraju? Uderza to, jak bardzo te miejscowości są zróżnicowane. Znajdziemy je w górach, nad morzem, ale i na nizinach.

Francja zostanie objęta zakazem lotów do Polski? Jeszcze w tym tygodniu poznamy projekt rozporządzenia

Francja może trafić do wykazu krajów, które są objęte zakazem lotów do Polski. Jak donosi RMF FM, decyzja ma zapaść jeszcze w tym tygodniu. Prawdopodobnie na listę nie trafią z kolei Chorwacja i Włochy.

 • Trzecia faza epidemii we Francji. "Z Paryża wyjechało 450 tys. ludzi. To był exodus"
 • LOT zawiesza dwie trasy do Francji i Hiszpanii. Rzecznik wyjaśnia dlaczego

  LOT zawiesza dwie trasy do Francji i Hiszpanii. Rzecznik wyjaśnia dlaczego

  Moczulski wyjaśnił w rozmowie z serwisem, że w obecnej sytuacji są to kierunki sezonowe.  Brak połączeń z Barceloną i Niceą nie oznacza jednak, że polski przewoźnik nie poleci w ogóle do Hiszpanii i Francji. Według informacji przesłanej Fly4Free przez biuro prasowe LOT-u regularne loty do tych krajów

 • Francja. Spędzili 40 dni pod ziemią. "To było jak wciśnięcie pauzy"

  Francja. Spędzili 40 dni pod ziemią. "To było jak wciśnięcie pauzy"

  Deep Time to inicjatywa Christiana Clot, założyciela Human Adaptation Institute i pomysłodawcy projektu Deep Time. Założeniem tego projektu jest zbadanie, w jaki sposób brak kontaktu ze światem zewnętrznym wpływa na poczucie czasu. Pisaliśmy już o eksperymencie. Rozpoczął się w niedzielę 14 marca, a

 • Paryż: jak zakochać się w Mieście Miłości?

  Paryż: jak zakochać się w Mieście Miłości?

  . Obecnie, by wjechać do Francji z Polski, trzeba posiadać negatywny wynik testu PCR lub antygenowego, wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed wjazdem, bądź zaświadczenie o szczepieniu albo o przechorowaniu. Wjazd do Francji odbywa się na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego. Pieniądze we

 • Lille: dawna stolica zagłębia węglowego staje się zagłębiem sztuki

  ;. Symbolizują prowincje regionu du Nord: Artois, Flandres i Hainaut. Piątym patronem jest generał Charles de Gaulle, prezydent Francji w latach 1958-69 (Grand Place nosi jego imię). Miasto traktuje go z wielką estymą, bo tu się urodził 22 listopada 1890 r. w domu dziadków na ulicy Princesse 9, dość daleko od

Złomowanie samochodu we Francji - jak to zrobić?

Przebywam na terenie Francji i użytkuję samochód zarejestrowany w Polsce. Samochód uległ awarii, a koszt naprawy przewyższa wartość pojazdu. Chcę uniknąć wysokich kosztów transportu i dlatego zdecydowałem się na złomowanie pojazdu.

Jestem we Francji i marzę o urlopie w górach - dokąd jechać?

Interesuje mnie kierunek przystępny cenowo.

Czy Nurofen plus z kodeina idzie kupić we Francji bez recepty ?

Kiedy Rząd Polski zdecyduje się wzorem sojuszników UE na obniżenie wieku emerytalnego do 63 lat?

Wiem, że Niemcy i Francja obniżyły wiek emerytalny.

Dokąd na tygodniowy wypad poślubny?

Mamy tydzień urlopu na początku wrzesnia i planujemy "wypad poślubny" samochodem gdzieś do Europy. Myśleliśmy o południu Francji, ale nie chcemy spędzić połowy urlopu w podróży. Polecicie coś bliżej? Chcielibyśmy spędzić ten czas z dala od wielkich miast.

Dariusz Wołowski: Francja? Francja? Francja?

Nie sztuka wygrywać mecze kiedy "idzie" i kiedy jest się "na fali". Ogromną sztuką jest wygranie meczu, w którym ma się niewiele do powiedzenia. Dlatego to właśnie Francuzi będą Mistrzami Europy. A mit to dopiero się zrodził po tym 2:1. Mit, który mówi, że Zidane i jego "dream team" mają zwyci

Francja

Czy ktoś byłby zainteresowany wycieczką autokarową do Francji z biura Rainbow w lipcu lub sierpniu? Propozycji mają dużo w tym roku, można coś wybrać.

Francja

Chcę się z Wami podzielić linkiem do ciekawej strony z artykułami o Francji, jej kulturze, kuchni, winach i atrakcjach. Piszcie co o niej sądzicie i czy chcielibyście sie dowiedzieć czegoś konkretnego o Francji. Link: odkryjfrancje.blogspot.com

Francja..

www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1696482,Francja-napad-nozownika-na-dom-spokojnej-starosci-dla-zakonnic-Jedna-osoba-nie-zyje

Francja

Dla osób zainteresowanych Prowansją jak i resztą Francji polecam nowy foto-blog ,który jest poświęcony właśnie atrakcjom Francji. : odkryjfrancje.blogspot.com/ Co o nim sądzicie?

Francja

Dla osób zainteresowanych Prowansją jak i resztą Francji polecam nowy foto-blog ,który jest poświęcony właśnie atrakcjom Francji. : odkryjfrancje.blogspot.com/ Co o nim sądzicie?

Francja

szukam transportu w kierunku Francji,około 10-12 sierpnia z Kłodzka lub Wrocławia.

Francja

Dla osób zainteresowanych Francją i podróżach po tym kraju polecam link: odkryjfrancje.blogspot.com/

francja

Francja

Francja jest największym i najbardziej zróżnicowanym krajem Europy Zachodniej. Ciągnie się od równin północy po grzbiety Pirenejów, od wybrzeża Bretanii ku czystym, lazurowym jeziorom i lodowcom Alp.

Atrakcje Francji: Francję charakteryzują urokliwe średniowieczne miasteczka, posiadające swoisty klimat oraz Lazurowe Wybrzeże, z piaszczystymi plażami i niezwykle niebieską wodą. Znaczną część kraju zajmują też obszary górzyste, zaliczane do najpiękniejszych w Europie. Na terenie Alp Francuskich wznosi się najwyższy szczyt Europy, Mont Blanc. Stolicą kraju jest Paryż. Miasto pełne wspaniałych zabytków i atrakcji.

Francja miasta, miejsca, warto zobaczyć: Paryż, Wersal, Dolina Loary, Awinion, Marsylia, Chamonix z widokiem na Mont Blanc, opactwo Mont Saint Michel, Bordeaux, Bretania, Prowansja, Monaco i Monte-Carlo, Montmorency, Normandia, Sarlat-la-Caneda, Carcassonne, Grenoble, Lazurowe wybrzeże.