Wszystko o:

jaworzyna krynica

KLI, ewz

Góra Parkowa - szlaki na szczyt, ciekawe atrakcje i dojazd na miejsce

Góra Parkowa - szlaki na szczyt, ciekawe atrakcje i dojazd na miejsce

Góra Parkowa na terenie Krynicy Zdroju to bardzo cenione miejsce ze względu na walory turystyczne. Ponad 200-letni park z malowniczymi leśnymi dróżkami, który znajduje się na zboczach góry, rokrocznie odwiedzany jest przez wiele osób.

Wyciągi gondolowe w Polsce - gdzie warto skorzystać z kolejki? [LISTA, ZDJĘCIA]

Wyciągi gondolowe w Polsce nieodłącznie wiążą się z narciarstwem, bo to głównie narciarze korzystają z ich usług. Jednak coraz częściej także turyści decydują się na przejazd kolejką, dzięki czemu mogą podziwiać niespotykane widoki.

CNN podało listę 15 najbardziej romantycznych miast w Europie Środkowej. Są aż cztery z Polski

CNN wyróżniło cztery miasta z Polski: Sopot, Krynicę-Zdrój, Kazimierz Dolny oraz Sandomierz. Amerykański portal uznał je za jedne z najbardziej romantycznych w Europie Środkowej.

Krynica-Jaworzyna Krynicka

Witam! Moze ktoś udzieli informacji czy dojdziemy latem pieszo z dzieckiem w wieku szkolnym od pętli Pegaz drogą dojazdową do schroniska na Jaworzynę? Czy to trudna droga? Ponoć w noc sylwestrową przemierzają tą drogą tłumy, proszę o i informację jeżeli ktoś przemierzał te drogę. Czy to stroma

Jaworzyna

hej, niebawem wybieram sie do krynicy i tak mysle nad nartami na Jaworzynie, czy dla srednio zaawansowanego narciarza znajda sie tam jakies w miare lagodne stoki? wczoraj bylam w białce na kotelnicy i bylo swietnie!!!polecam:)

Re: Krynica-Jaworzyna Krynicka

Bylismy latem w Krynicy na Jaworzynę wjechaliśmy kolejką a potem szlakiem przez las poszliśmy do Bacówki nad Wierchomlą polecam Wam taką wycieczkę u nas najmłodsze dziecko miało wtedy 7 lat nie wiem w jakim wieku masz dziecko i czy lubi spacery po górach.

krynica

bylem w Krynicy Zdruj jest to przepiękne miasto sa wspanielae góry zwłaszcza Jaworzyna 1114m n.p.m. mozna tam wyjechac Gondola wspaniale opalac sie na krynickim deptaku naprawde polecam!!

Krynica-Jaworzyna lub Czorsztyn-Ski?

Czy możecie polecić mi jakieś miejsce na ferie z dwójką dzieci(8-latka jeżdżąca na nartach i 1,5-roczniak oczywiście jeszcze nie narciarz)? Pomyślałam o Krynicy (niezła spacerowo), ale chciałabym coś blisko wyciągu, żebyśmy z mężem mogli się zmieniać w ciągu dnia. A może gdzieś indziej

Re: Krynica-Jaworzyna Krynicka

Przede wszystkim sprawdź, czy kolejka na Jaworzynę będzie chodziła w czasie waszego wyjazdu -- ------------------------------------------------------------- "a przecież można pozostać człowiekiem nawet jeśli jest się nauczycielem" by Grave_digger

Re: Krynica - Jaworzyna oczywiście.

Na Jaworzynie jeżdżą głównie snoby chcące się pokazać i pochwalić - drogo i tłumnie. Lepiej pojechać w tańsze, mniej zaludnione i porównywalne miejsce.

Re: Krynica-Jaworzyna Krynicka

Mam jeszcze pytanie chodzi o szlak z Krynicy na Górę Krzyżową. Czy to trudny i stromy szlak? A jakie jest dojście do Mochnaczki Niżnej? Szlakiem czy szosą przez Jakubik???

Re: Krynica-Jaworzyna Krynicka

Z Bacówki nad Wierchomlą można ewentualnie zejść do Muszyny albo do Wierchomli (ale tutaj trzeba sprawdzić rozkłady jazdy, żeby bez ewentualnych problemów wrócić do Krynicy. -- ------------------------------------------------------------- "a przecież można pozostać człowiekiem nawet jeśli jest