Wszystko o:

przewodnik wilno

Zobacz najważniejsze informacje o: przewodnik

Marta Kowalska

Z przewodnikiem za darmo! Tak można zwiedzić niejedną europejską stolicę

Z przewodnikiem za darmo! Tak można zwiedzić niejedną europejską stolicę

Magiczne zaułki Pragi z Prażaninem, Wilno oczyma jego mieszkańca, przechadzka po squatach Berlina albo śladem komunizmu w Budapeszcie? W wielu popularnych turystycznie miastach działają przewodnicy oprowadzający po nich za darmo.

Wilno w kieszeni

Nie mam zaufania do przewodników ze słowem "kieszonkowy" w tytule - kojarzą mi się z płycizną i niedostatkiem informacji, dlatego wolę już targać "cegły". Ale dla kieszonkowego "Wilna od środka" Grzegorza Micuły na pewno zrobię wyjątek. Autorowi udało się zawrzeć w nim to, co ważne i ciekawe, choć przedstawienie w pigułce stolicy Litwy jest zadaniem niemal karkołomnym.

Cztery najciekawsze miasta blisko polskiej granicy. Dojedziesz tam w mniej niż dwie godziny

Nie trzeba wyjeżdżać daleko, żeby się świetnie bawić. Jeśli uwielbiacie wyjazdy typu city break, mamy dla was kilka rekomendacji. Co ważne, do naszych sprawdzonych miejscówek dojazd zajmie mniej niż dwie godziny. Oczywiście, czasem trzeba wybrać podróż samolotem, ale jest też kilka propozycji dla motoryzowanych.

Wilno - przewodnik

Beznadziejnie przestażała informacja. Poczynając od tego że telefon pierwszej pomocy jest "112" i kończąc tym iż tramwajów w Wilnie nie będzie co najmniej jeszcze przez 10 lat - są trolejbusy. Pisownia nazw ulic... poniżej krytyki. Nawet będąc Litwinem, dobrze orientującym sie w Wilnie nie jestem w

Zapraszam do Wilna

Zapraszam do Wilna - polecam usługi przewodnika po mieście. http://wilno.turystyka.pl/ Przewodnik Wilno

Re: Wilno - przewodnik

Na neblogai, neblogai... O gal su zvakute tramvajaus Vilniuje paieskokim??? Arba patys ten koki nusitempkim ir irenkime jame kavinuke turistams???

Re: Wilno - przewodnik

Kolejne poprawki: Adres ambasady polskiej: Smėlio 22A LT-2055 Vilnius tel.: +370 5 270 90 04, +370 5 270 90 05 faks: +370 5 270 90 09 poczta el.: kgpl@tdd.lt Co do najwielszych domów towarowych to nie ma sensu ich wymieniać, ale te, które tu są wymienione nie istnieją od dobrych 5 lat.

WILNO-WYJAZD

ZASTANAWIAMY SIE Z GRUPA ZNAJOMYCH NAD TYGODNIOWYM WYJAZDEM DO WILNA( W DRUGIEJ POLOWIE SIERPNIA). BYL KTOS Z WAS? MOZECIE POLECIC JAKIES NOCLEGI, MIEJSCA WARTE ZWIEDZENIA- POMIJAJAC JUZ TE KTORE MOZNA ZNALEZ W PRZEWODNIKACH?

Wilno - informacje

Witam, ma prośbę - informacje na temat Wilna. Jakie miejsca są warte zobaczenia, oczywiście oprócz Ostrej Bramy, Cmentarza na Rossie czy Wzgórza trzech Krzyży. Czy potrzebny jest przewodnik po mieście, gdzie warto coś zjeść i wypić, co polecić turystom w czasie wolnym. Czy są jakieś istotne

Re: wilno

Więcej wiary - Wilno jest proste, masz przewodnika, a po mieście jeździ się łatwo (choć czasem tłoczno)

WILNO-na gwałt potrzebne informacje!!!

Witam Was serdecznie!!! Niezbędnie są mi potrzebne informacje na temat Wilna...ale od poczatku Rzecz dotyczy wyjazdu 25/30 osób do Wilna. Gdzie polecacie noclegi po polskiej czy litewskiej stronie? Najważniejsze: gdzie wynająć przewodnika??? Nie mam na mysli biura podróży tylko indywidualnie

wilno

Wilno

Położenie Wilna: Wilno położone jest nad rzeką Wilią, na południowym wschodzie Litwy, niedaleko białoruskiej granicy.

Pogoda w Wilnie, kiedy jechać: Najcieplejsze miesiące, podobnie jak w Polsce, to lipiec i sierpień. Są to zarazem miesiące najbardziej deszczowe. W czerwcu odbywa się najwięcej festiwali i imprez na wolnym powietrzu.

Jak dotrzeć do Wilna: Samolotem, pociągiem z Warszawy, autobusem m.in. z Warszawy, Krakowa, Gdańska. Podróż autobusem trwa krócej niż pociągiem.

Zabytki, atrakcje Wilna, warto zobaczyć: Kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu, Ostra Brama, Cmentarz na Rossie, Katedra św. Stanisława, Kościół św. Anny, Cerkiew Spaska, Synagoga Chóralna, Ratusz, Zamek Dolny, Wieża Gideymina, Uniwersytet Wileński, Wzgórze Trzech Krzyży.