Wszystko o:

skandynawia

NS

Zakochaj się w Skandynawii. Trzy wycieczki objazdowe, a w nich mnóstwo atrakcji i malowniczych widoków - top oferty

Zakochaj się w Skandynawii. Trzy wycieczki objazdowe, a w nich mnóstwo atrakcji i malowniczych widoków - top oferty

Wakacji nie trzeba spędzać na piaszczystych plażach, w egzotycznych krajach i w nieustającym słońcu. W tym roku wybierz się w miejsce, które totalnie cię zauroczy. Skandynawia stoi otworem! Wybierz jedną z wycieczek objazdowych i spędź tam udany urlop!

Skandynawia wycieczki - 10 pomysłów na wakacje w Skandynawii

Osady rybackie wciśnięte między skały i poszarpane wybrzeża to typowo skandynawski pejzaż. Woda ukształtowała tu niezwykłe formy skalne albo wypełniła krajobraz zacisznymi jeziorkami. Symbolem Skandynawii są norweskie fiordy, ale i wyspy duńskie, zatoki i rozlewiska dzikich rzek Szwecji przykuwają uwagę miłośników zimnej północy.

Skandynawia coraz popularniejsza. 30 miejsc, które musisz zobaczyć

Dania, Norwegia i Szwecja stają się coraz popularniejszym kierunkami podróży. Do niedawna uchodzące za drogie, dostępne tylko dla nielicznych, przybliżyły się trochę dzięki tanim biletom lotniczym. Nadal w podróż po krajach skandynawskich trzeba zabrać ze sobą wypchany portfel i spore zapasy na koncie, ale cóż tu dużo pisać, po prostu warto. Jeżeli nadal nam nie wierzycie, zobaczcie naszą galerię najpiękniejszych i najciekawszych miejsc Skandynawii.

Skandynawia?????????

Jestem zainteresowana zakupem odzieży ze Skandynawii -szukam solidnego i uczciwego dostawcy.

Skandynawia

Wlaczam sie w te dyskusje dopiero teraz. Bylas uprzejma stwierdzic, ze nie lubisz Skandynawii. Z tego, co czytam w tym watku, chodzi glownie o Norwegie (bedaca niezaprzeczalnie czescia Skandynawii;). Odpowiedz mi jednak, prosze, co masz na mysli piszac "Skandynawia"? Czy polwysep Skandynawski

skandynawia!!!!

szukam niesort Skandynawia - najlepiej Norwegia. proszę o kontakt na maila: jolandia77@interia.pl

Skandynawia

Kto byl na objazdowce w Skandynawii z jakim biurem i czy go polecasz?? Intereseją mnie zwlaszcza zwiedzenie fiordow norweskich i najlepiej ststkiem Pozdrawiam

Skandynawia

Skandynawia ,moja mała ojczyzna investorsi.pl/index.php?subaction=showfull&id=1234860492&archive=&start_from=&ucat=1&

Skandynawia

Kto byl wtym roku w Skandynawii z jakim biurem? i czy je poleca? Czy sa wycieczki nad fiordy? Pozdrawiam

Skandynawia

Jadę na wycieczkę do Skandynawii (2 tygodnie, objazdówka) z biurem Rainbow, w cenę nie są wliczone kolacje za które można zrobić dopłatę. Może ktoś wie co się bardziej opłaca, wykupienie ich w Polsce, gdzie biuro jest pośrednikiem, czy lepiej kupować posiłki na miejscu?

norwegia

Norwegia

Norwegia, położenie Norwegii: Norwegia to państwo położone w Europie Północnej na Półwyspie Skandynawskim. Graniczy ze Szwecją, Finlandią i Rosją.

Norwegia pogoda, kiedy jechać do Norwegii: Klimat Norwegii jest stosunkowo łagodny. Im dalej od wybrzeża Norwegii, tym dzienne wahania temperatur są wyższe. Norwegię najlepiej zwiedzać od połowy czerwca do połowy sierpnia. Podczas krótkiego lata w Norwegii słońce chowa się tylko na chwilę za horyzont, a na północy nie zachodzi wcale. Na wysokości archipelagu Lofotów, za kołem podbiegunowym, białe noce można oglądać od 28 maja do 14 czerwca, a na przylądku Nordkapp od 13 maja do 29 lipca.

Norwegia atrakcje, warto zobaczyć w Norwegii: m.in. miasta Oslo, Bergen i Alesund, Stavanger, Trondheim, fiordy: Geirangerfjord, Nordfjord, punkty widokowe: Dalsnibba, Vestkapp, miejscowość Geiranger, latarnia morska Karkenes, Park Narodowy Jostedalsbreen, miasto Roros, rysunki naskalne z Alty, Vegaoyan - Archipelag Vega, kościół drewniany w Urnes.

Norwegia warto wiedzieć: Kuchnia norweska słynie z mało znanych na świecie przysmaków mięsnych z baraniny, reniferów, wielorybów czy fok. Do najbardziej znanych potraw mięsnych w Norwegii zalicza się baranina w kapuście czy kotlet z renifera. Co ciekawe, w menu Norwegów dużą rolę odgrywają też parówki, które spożywa się np. z naleśnikami, ziemniakami, pod różną postacią. Rowerzystów zainteresuje to, że w norweskim mieście Trondheim znajduje się jedyny na świecie wyciąg dla rowerów.