Wszystko o:

sri lanka

Anita Skotarczak

Rajska wyspa ogłosiła bankructwo. Bunty i protesty na Sri Lance

Rajska wyspa ogłosiła bankructwo. Bunty i protesty na Sri Lance

Władze Sri Lanki, państwa w Azji Południowej, kilka dni temu ogłosiły, że nie są w stanie spłacać długu zagranicznego. Ministerstwo Finansów zaproponowało wierzycielom, że może ich spłacić w rupiach lankijskich lub oddać im zobowiązania w przyszłości, z odpowiednio wysokimi odsetkami. W kraju - który jak się okazuje - żył na kredyt, wybuchły liczne protesty i bunty mieszkańców.

Zaaresztowany na Sri Lance samolot Aerofłotu wrócił do Moskwy. Sankcje wciąż obowiązują. Co się stało?

Samolot Airbus A330-300, który został aresztowany na Sri Lance 2 czerwca 2022 r., zaledwie cztery dni później powrócił do Rosji - podaje simpleflying.com. Dlaczego do tego doszło, skoro sankcje cały czas obowiązują?

Sri Lanka na wakacje 2022 r. Sprawdź, dlaczego warto odwiedzić tę rajską wyspę

Sri Lanka jest egzotyczną wyspą w Azji Południowej. Wybierając się tam na wakacje, możemy liczyć na niepowtarzalne widoki, bujną i egzotyczną przyrodę oraz przepiękne plaże. To także plantacje herbaty i dom dla słoni. Warto poznać pozostałe atrakcje wyspy - lista jest naprawdę długa!

Ktoś ma ochotę wybrać się na Sri Lankę w kwietniu 16 - 24 2014.?

Planuję urlop w kwietniu 16 - 24 2014. Sri Lanka z 3-dniowym wypadem na Maledivy. Może być inny kierunek. Razem taniej i raźniej. Ktoś chętny/a. henryk1523@gmail.com

Jakie są najpiękniejsze miejsca w Tajlandii?

gdzie warto w Tajlandii, na Sri lance, Indiach... :)

Sri Lanka

wiadomosci.wp.pl/chaos-na-sri-lance-szokujace-odkrycie-w-rezydencji-prezydenta-6788921972525696a myślicie że Polska zmierza w tym kierunku

Sri lanka

Jest tu ktos kto potrzebuje pomocy na Sri lance ? Chcialbym zaoferowac Pania Ize ktora mieszka tam juz od 5 lat. Jest przewodnikiem turystycznym a jej maz kierowca . Sam bylam na Sri lance 2 tygodnie i jestem pod wrazeniem . Pani Iza jest sympatyczna i zoorganizowana osoba. Oferuje wycieczki po sri

Sri Lanka

Szukam książek ktorych akcja dzieje sie w Sri Lance, może ktoś pomoże.W ogole znacie jakis autorów ze Sri Lanki?? Będe wdzięczna za pomoc.

sri lanka

poszukuje osób chcacych wyjechac na sri lankę . kontakt gg 4734662

sri lanka

poszukuje chetnych chcących wyjechac na sri lankę. kontakt gg 4734662

Sri Lanka

Szukam dziewczyn oszukanych przez wykładowcę z Dublina, pochodzącego ze Sri Lanki. Absolwent renomowanego uniwersytetu, zapraszany do instytucji edukacyjnych w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu etc. Z racji swojego wykształcenia i pozycji społecznej, umiejętnie oddala wszelkie zarzuty.

Sri Lanka

Poszukuję informacji o Sri Lance (co warto zobaczyć,szczepienia obowiązkowe itp).

Sri Lanka

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,24689158,niemal-300-osob-zabitych-w-zamachach-na-sri-lance-wsrod-ofiar.html#s=BoxMMtImg2

Sri Lanka

czy byl ktos na Sri Lance? bo ja bylam kilka razy i ciekawa jestem waszych wrazen..........

sri lanka

Sri Lanka

Legenda głosi, że po wygnaniu z raju Adam i Ewa znaleźli schronienie na Sri Lance. "Łza Indii", jak nazywa się wyspę, ma wiele do zaoferowania. Marco Polo napisał, że to najwspanialsza wyspa świata, niesłychanie urozmaicona jak na swoje niewielkie rozmiary.

Położenie Sri Lanki: Sri Lanka leży na wyspie Cejlon, około 50 km na południowy wschód od Indii.

Pogoda na Sri Lance, kiedy jechać: Najlepszy okres na odwiedzenie zachodniego i południowego wybrzeża Sri Lanki trwa od grudnia do marca. Pora deszczowa to okres między majem i wrześniem - najlepiej zwiedzać wtedy wschodnie wybrzeże.

Zabytki, atrakcje, warto zobaczyć na Sri Lance: Rezerwat Sinharaja, Drzewo Sri Maha Bodhi w miejscowości Anuradhapura, Stanowisko archeologiczne Sigirija, Świątynie Dambulla, Ratnapura - miejscowość słynąca z wyrobów jubilerskich. Miasta Kolombo, Dehiwala, Dżafna, Moratuwa, Kandy, Galla.

Warto wiedzieć: Na Sri Lance nie żyją lwy, ale jednak właśnie to zwierzę wybrano na godło państwa, bo według legendy stanowiący większość na wyspie Syngalezi są potomkami lwa. Lew widnieje na fladze narodowej, ale także na etykietach najpopularniejszego miejscowego piwa - Lion Beer. Najciekawsze ślady liczącej prawie 2,5 tys. lat historii Sri Lanki zobaczyć można w centrum kraju, w tzw. Historycznym Trójkącie. Kilka z tych miejsc wpisano nawet na listę światowego dziedzictwa UNESCO - m.in. kompleks ruin dwóch pierwszych stolic - Anuradhapury i Polonnaruwy, a także Sigiriyę, czyli 180-metrową Lwią Skałę, z ruinami pałacu powstałego na jej szczycie w V wieku. Główną religią wyspy jest buddyzm, który został wprowadzony na Sri Lance już w III wieku p.n.e. Wiele turystycznych atrakcji Sri Lanki to miejsca związane z buddyzmem. Charakterystyczny element krajobrazu stanowią dagoby, czyli świątynie w kształcie dzwonu. Jeśli chcemy zobaczyć dzikie słonie (jest ich na Sri Lance ok. 2,5 tys.), jedźmy do któregoś z parków narodowych, np. do Yala.