Wszystko o:

szczawnica

Paulina Hermann

Spływ Dunajcem Szczawnica. Atrakcja, która od lat przyciąga turystów z całej Polski [cena 2022]

Spływ Dunajcem Szczawnica. Atrakcja, która od lat przyciąga turystów z całej Polski [cena 2022]

Warto wybrać się na spływ Dunajcem. Szczawnica kusi turystów pięknymi krajobrazami i niezapomnianymi przeżyciami. Skorzystanie z tej atrakcji to idealna okazja na przetestowanie czegoś nowego. W końcu możliwość pływania flisacką tratwą nie zdarza się codziennie.

Szczawnica. Nie tylko uzdrowisko. Jak aktywnie spędzić czas?

Szczawnica jest uzdrowiskiem, które przyciąga turystów malowniczym położeniem. Ale relaks to nie jedyne, na co możemy tu liczyć. Miasto oferuje moc atrakcji. Jedna z nich zapowiedziana jest na 16 października. Odbywa się tu wtedy redyk, czyli coroczne święto owiec i góralskich tradycji. Szczawnicki redyk jest największym i najbardziej widowiskowym w Polsce.

Szczawnica. Zdesperowani mieszkańcy przywołują turystów do porządku. "Żywopłot to nie WC"

Szczawnica jest miejscowością uzdrowiskową położoną na granicy Pienin i Beskidu Sądeckiego. Słynie z wód leczniczych i unikalnego mikroklimatu, a największą atrakcją jest spływ przełomem Dunajca. Mieszkańcy utrzymują się w większości z turystyki. Jak zatem muszą być zdesperowani, skoro w kilku miejscach zawieszono tabliczki przywołujące przyjezdnych do porządku?

szczawnica

czy znacie może jakiś fajny, niezbyt drogi pensjonat w Szczawnicy odpowiedni na wypoczynek z 1,5 rocznym dzieckim

szczawnica

W poniedziałek mam jechać na tydzień z małymi dziećmi do Szczawnicy. Czy ktoś wie jak wygląda tam sytuacja powodziowa i czy jest jakieś ryzyko?

Szczawnica

Macie może jakieś sprawdzone kwatery w Szczawnicy? Interesują mnie 2-osobowe pokoje z łazienką. Z góry dziękuje za info.

Szczawnica

Za kilka dni wybieram się z niemowlakiem do Szczawnicy. Byłam tam dość dawno temu a poza tym nie zwracałam wtedy uwagi na sklepy dla dzieci. Mam pytanie do osób które były niedawno lub mieszkają w Szczawnicy - gdzie można kupić pieluchy, zupki w słoikach itp? Domyślam się że pewnie w jakimś

Szczawnica

Mam pytanie, czy wyjazd do Szczawnicy na 2 tygodnie to za długo, czy w sam raz. Może ktoś ma sprawdzony nocleg z lazienką i tv

szczawnica

jak są chłopy to niech i Szczawnica będzie. Ano jadę tam sobie i szukam wrażeń. Co polecacie?

pieniny

Pieniny

Położenie Pienin: Pieniny to pasmo górskie położone w południowej Polsce. to góry o małym zróżnicowaniu wysokościowym szczytów. Dwa przełomy Dunajca dzielą Pieniny na 3 części.

Pogoda w Pieninach, kiedy jechać: Klimat w Pieninach należy do łagodnych w porównaniu z innymi sąsiednimi pasmami górskimi. Charakteryzuje się dość niskimi średnimi sumami opadów oraz niewielką ilością dni deszczowych. Najpiękniej jest tu wiosną.

Atrakcje, warto zobaczyć w Pieninach: Niedzica, Czorsztyn, Kluszkowce, Jaworki z rezerwatami Wąwóz Homole i Biała Woda, Szczawnica, kolejka krzesełkowa na Palenicę, Krościenko nad Dunajcem, Dębno Podhalańskie, spływ tratwami flisackimi przełomem Dunajca.

Warto wiedzieć:Ukształtowanie terenu Pienin sprawia, że znajduje się tam wiele szlaków dla różnych grup, w zależności od zaawansowania i wieku. Uważa się, że w Pieninach występuje połowa znanych w Polsce gatunków zwierząt. W Pieninach występują dwie rośliny endemiczne tzn. gatunki nigdzie indziej na świecie nie spotykane - mniszek pieniński i pszonak pieniński.