Wszystko o:

szwajcaria

Natalia Kurczak

Szwajcaria to nie tylko stoki narciarskie. Opisujemy, co nas urzekło i dlaczego wy też pokochacie kraj czekoladą płynący

Szwajcaria to nie tylko stoki narciarskie. Opisujemy, co nas urzekło i dlaczego wy też pokochacie kraj czekoladą płynący

Najbardziej strome kolejki zębate, urzekające przełęcze i kręte drogi, historyczne wioski oraz najpiękniejsze alpejskie widoki. Szybko zmieniający się krajobraz na krótkich odcinkach trasy zachwyci każdego. Tutaj droga jest celem samym w sobie. Poniżej opisujemy miejsca i atrakcje Szwajcarii, dla których można stracić głowę.

Szwajcaria kusi domami za jednego franka. Kto ma pierwszeństwo? Zaskakujący warunek

Nie tylko we Włoszech i Hiszpanii można kupić domy za symboliczne kwoty. Władze wioski Gambarogno w Szwajcarii również ogłosiły sprzedaż nieruchomości za bezcen. "Nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania" - powiedział telewizji SRF burmistrz Gianluigi Della Santa i ogłosił kilka warunków, które trzeba spełnić, aby zamieszkać w malowniczej krainie.

Szwajcaria. Z nieba sypała się czekolada

Nie manna, a czekolada spadła z nieba w mieście Olten w Szwajcarii. I nie palec Boży, a awaria w fabryce czekolady sprawiła, że mieszkańcy mogli się przez chwilę cieszyć kakaowym "śniegiem".

Szwajcaria

Jak Szwajcaria poradzi sobie z kryzysem? Co prawda UBS i Credit Suisse maja potezne straty, ale w Szwajcarii jest wiele bankow prowadzacych polityke konserwatywna, z duzymi rezerwami. Co sie stanie z CHF

Szwajcaria

Przedstawiam zdjecia z wycieczki do Szwajcarii - beda to zdjecia z zachodniej Szwajcarii - region Vaud - okolice Lousanne, Yverdonu

Szwajcaria

Witam mam takie pytanie na ktorem potrzebuje odpowiedzi. Jaki udział ma kościół , wiara w systemie politycznym Szwajcarii jak duzy wplyw ma kosciol na rzadzenie panstwem - Szwajcaria.I na czym poelga? Pozdrawiam z góry dziekuje za odpowiedz Artur

Szwajcaria

Szukam noclegów na lato w Szwajcarii - najlepiej domów wakacyjnych ale mogą też być godne polecenia hotele;)

Szwajcaria

Czy mamy Lobbystkę w Szwajcarii? -- - Czym się różni mózg od rozumu? - Mózg mają wszyscy.

Szwajcaria

Czy ktoś z tego forum wyjęchał do pracy do Szwajcarii? Poszukuję jakiś informacji Warunki pracy, organizacja służby zdrowia itp. itd.

szwajcaria

Szwajcaria

Położenie Szwajcarii: Szwajcaria leży w zachodniej Europie. Graniczy z Francją, Niemcami, Austrią, Lichtensteinem i Włochami. Jest krajem górzysto-wyżynnym przeciętym licznymi dolinami rzek: Renu, Rodanu, Aare i Reuss.

Pogoda w Szwajcarii, kiedy jechać: Różnorodną krajobrazowo Szwajcarię odwiedzać można przez cały rok. Ciepła najlepiej szukać w południowym kantonie Ticino i w okolicy Jeziora Genewskiego. Nad jeziorami w kantonie Ticino temperatury powietrza wynoszą 23-25 st. C w czerwcu oraz 27 st. C w lipcu i w sierpniu. Nad Jeziorem Genewskim jest nieco chłodniej (24-25 st. C w lipcu i w sierpniu). W wysokich partiach gór panuje typowy klimat alpejski i śnieg leży przez okrągły rok. Zimy sprzyjają uprawianiu narciarstwa. W niektórych miejscach na lodowcach szusować można nawet latem.

Jak dotrzeć do Szwajcarii: Samolotem, pociągiem z Warszawy do Bazylei, autobusem i samochodem przez Niemcy, lub przez Czechy i Austrię.

Atrakcje, zabytki, warto zobaczyć w Szwajcarii: Z lity UNESCO: Stare Miasto - Berno, Jungfrau - Aletsch - Bietschhorn, Zamki w Bellinzonie, Monte San Giorgio - Ticino, Klasztor Św. Jana - Müstair, Biblioteka w opactwie St. Galla, Winnice Lavaux, Region Jeziora Genewskiego. Ponadto Augusta Raurica, k. Bazylei, Ballenberg, k. Interlaken, Zamek Chillon, Montreux, Muzeum Olimpijskie - Lozanna, Szwajcarskie Muzeum Narodowe - Zurych, Muzeum Komunikacji - Berno, Szwajcarskie Muzeum Transportu - Lucerna, Kopalnia soli - Bex, Zamek w Aigle, Fabryka czekolady Broc, Miniatura Szwajcarii - Melide, Jezioro Genewskie, Jezioro Bodeńskie, Genewa, Zurych, Bazylea, Berno, Lozanna.

Warto wiedzieć: Pamiątki jakie możemy przywieźć z wyprawy do Szwajcarii to głównie artykuły z których kraj ten słynie, czyli przede wszystkim: zegarki, scyzoryki i przybory piśmiennicze. Szwajcaria to także raj dla smakoszy serów i czekolady. Warto spróbować chociaż kilka rodzajów. Najniższe ceny w Szwajcarii są przed sezonem letnim, w kwietniu i w maju, oraz przed sezonem zimowym, we wrześniu i w październiku.