Wszystko o:

szwecja

Magdalena Zielińska

Co jest potrzebne na wyjazd do Szwecji? Przemyśl dokładnie, co należy zabrać w podróż

Co jest potrzebne na wyjazd do Szwecji? Przemyśl dokładnie, co należy zabrać w podróż

Sprawdź koniecznie, co potrzebne jest na wyjazd do Szwecji. Zadbaj o przygotowanie listy niezbędnych rzeczy, zobacz, jakie dokumenty są wymagane podczas wjazdu na teren kraju i przekonaj się, ile gotówki będziesz potrzebować podczas tygodniowego wypoczynku w skandynawskim kraju.

Stopniał najwyższy szczyt w Szwecji. "To reakcja lodowców na ocieplający się klimat"

Kebnekaise to najwyższy szczyt w Szwecji i popularne miejsce wśród turystów. Szwedzcy naukowcy donoszą, że skurczył się przez rok o dwa metry i nie mają wątpliwości, że to efekt zmian klimatycznych.

"Szwecja jest przepełniona! Nie przyjeżdżajcie do nas!". Dlaczego szwedzki nacjonalizm rośnie w siłę?

Dlaczego w kraju, który uznawany jest za jeden z najbardziej tolerancyjnych i otwartych w Europie, rośnie w siłę nacjonalistyczna partia Szwedzkich Demokratów? Dlaczego płonęły obozy uchodźców? Wiktoria Michałkiewicz postanowiła zbadać ten temat, rozmawiając z przedstawicielami partii, ich zwolennikami, imigrantami, a także zagłębiając się w różnego rodzaju dokumenty w szwedzkich archiwach. Efekt jej pracy możemy poznać w książce "Kraj nie dla wszystkich. O szwedzkim nacjonalizmie".

 • Zakaz lotów do Portugalii i Szwecji przedłużony. Rząd podał nową datę

  Zakaz lotów do Portugalii i Szwecji przedłużony. Rząd podał nową datę

  Z treści rozporządzenia dowiadujemy się, że możliwe są podróże lotnicze do krajów członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), do Szwajcarii, a także do państw, które są członkami Unii Europejskiej, za wyjątkiem Szwecji i Portugalii

 • Wybrali najsilniejsze paszporty na świecie. Polska poza czołówką zestawienia
 • Szwedzi i COVID-19. "Mieliśmy do czynienia z masową histerią na całym świecie"
 • Zachwycająca zorza polarna. Ciągnie się na 50 km i wygląda jak świetlna kurtyna
 • SZWECJA (Królestwo Szwecji)

  . Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/ Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Królestwa Szwecji do 90 dni jest paszport bądź dowód osobisty nowego

 • Sztokholm Szwecja. Atrakcje miasta

  Sztokholm Szwecja. Atrakcje miasta

  Sztokholm Szwecja. Co warto zobaczyć w Sztokholmie? Szwedzka pisarka Selma Lagerlof nazwała Sztokholm miastem pływającym na wodzie. Miejscem, w którym najlepiej można przekonać się o słuszności tej nazwy, jest platforma widokowa na szczycie 155

 • Szwedzkie miasto zostanie przeniesione o trzy kilometry. Całe domy przewożone są ciężarówkami

Gdzie na świecie można posłuchać prawdziwego śpiewu gardłowego?

odmianą na świecie jest śpiew gardłowy w Tuwie na Syberii. Ale trochę daleko... Bliżej można spróbować upolować śpiewaka gardłowego w Szwecji, Norwegii lub Finlandii. Oczywiście każda odmiana nieco się różni. A jeśli fascynują cię dziwne współbrzmienia dźwięków, poleciłabym rodzimy śpiew biały

Szwecja

Czy jest tu ktos ze Szwecji? To jedyny kraj, dziala w normalny sposob, zamkneli jedynie uczelnie i szkoly dla starszych dzieci. Jak to sie sprawdza?

Szwecja!!!

Dziś wszyscy jestęsmy Szwedami!!!! Sveden!!! Sveden!!! Sveden!!! https://acegif.com/wp-content/gifs/sweden-flag-8.gif -- Totalna opozycja za namową Niemiec broni lewackiej konstytucji.

szwecja

Dziewczyny! zwracam się do wszystkich kobiet, które mieszkały/mieszkają w Szwecji. Zarówno w małych miastach jak i w stolicy kraju. Interesuje mnie opinia osób, które spędziły w Szwecji więcej czasu i miały okazję poznać bliżej kulturę, ludzi, zwyczaje, sposób życia i mentalność. Rozważam

Och szwecja szwecja :)

www.economist.com/world/europe/displaystory.cfm?story_id=7880173 "Only one of Sweden's 50 biggest companies was founded after 1970; and Sweden has the lowest rate of self-employment in the OECD. "

Szwecja

Mam do sprzedania 100% oryginalny niesort ze Szwecji. Cena 5.95/kg brutto Kontakt kom. 666 724 062 Dolny Śląsk

Szwecja

W samym Sztokholmie jest ponad 18 000 Polaków, a w Szwecji ponad 40 000, więc nie wiem skąd się wzięło to 6000 Polaków pracujących w Szwecji, jak podano w artykule... Chyba, że reszta jest na szwedzkim bezrobociu, albo w Gazecie pracują nieuki. Może się mylę.

Szwecja Szwecja Szwecja Szwecja Szwecja

Luteranska Szwecja ma wolne (czerwony dzien w kalendarzu) 6 stycznia i w Wielki Piatek! Betony komuchowe , nie pozwolimy z Polski zrobic robotniczy komuchowo-japonski lagier. 9 krajow UE to madre kraje , dbaja o dobro obywateli. Brawo Kropiwnicki.Podpisze sie rekoma i nogami.

szwecja

Szwecja

Położenie Szwecji: Szwecja to kraj położony w Europie Północnej, we wschodniej części Półwyspu Skandynawskiego, nad Morzem Bałtyckim. Rozciąga się od mroźnej Arktyki po Danię obejmując także wyspy: Gotlandię i Olandię oraz małe wyspy przybrzeżne.

Pogoda w Szwecji, kiedy jechać: Do Szwecji najlepiej wybrać się w okresie od maja do września. Na południu kraju miesiące letnie charakteryzują się wysoką temperaturą, zaś zimy są tu łagodniejsze. W Skanii, Hallandzie, Blekinge czy Bohuslanie, podobnie jak na Olandii i Gotlandii, jest bardzo ładnie, zielono i zwykle słonecznie. Lato jest zazwyczaj krótkie. Na północy śnieg zaczyna padać już we wrześniu.

Jak dotrzeć do Szwecji: Samolotem - podróż z Warszawy trwa ok. 1 h 40 min. Do Szwecji można także płynąć promem. Do wyboru jest kurs dzienny lub nocny. Promy do Szwecji wypływają z Gdańska, Gdyni lub Świnoujścia.

Warto zobaczyć w Szwecji: m.in. Sztokholm, Uppsala, Göteborg, Malmö, Lund, Blekinge, nazywane ogrodem Szwecji, Smalandia, Olandia i Gotlandia, Dalarna, Karlskrona.