Wszystko o:

szwecja pogoda

Urszula Abucewicz

Polak chciał jako pierwszy człowiek w historii przepłynąć wpław Bałtyk. Zabrakło mu 50 km do realizacji celu

Polak chciał jako pierwszy człowiek w historii przepłynąć wpław Bałtyk. Zabrakło mu 50 km do realizacji celu

Miał ambitny plan. Chciał jako pierwszy człowiek w historii przepłynąć wpław ze Szwecji do Polski i zebrać pieniądze na leczenie dzieci z fundacji Cancer Fighters. Mimo przepłynięcia ponad 120 km Bałtyku w ciągu niemal 33 godzin - musiał zakończyć swoją misję. "Jest we mnie teraz bardzo dużo emocji" - mówił na nagranym przez siebie filmie.

Wizz Air poleci z Polski na Majorkę. Pierwsze rejsy już w czerwcu

Oferta linii Wizz Air wzbogaciła się o dwie nowe trasy z polskich lotnisk. Polecimy m.in. na hiszpańską "wyspę Słońca" oraz na północ Szwecji.

Szalona Środa z LOT. Wymarzony urlop już od 169 złotych w obie strony. Promocje czekają też w Ryanair

Trwa Szalona Środa z LOT. Możesz wybrać się w podróż marzeń już od 169 złotych w obie strony. Czekają loty krajowe i zagraniczne. Podobne oferty znajdziesz też w Ryanair.

Pogoda w Szwecji

Wybieramy się na wakacje do Szwecji,trochę na południe od Sztokholmu.Problem w tym,że upatrzony domek jest wolny dopiero od 11.08.Czy ktoś może wie,czy nie jest tam już wtedy za zimno,czy da sie np.jeszcze wykąpać w jeziorze? (jedziemy z dziećmi). eleanorrigby

Pogoda w Szwecji

Słyszałem że w Szwecji były przez większość wiosny przymrozki. czy może to oznaczać, że owe jagody i maliny opóźnią się??? Czy warto jechać tam koło 20 lipca, czy wstrzymać się do 1 sierpnia ??

Kamerki w Szwecji ... i pogoda

Specjalnie interesujacych widokow nie pokazuja, ale ciekawa jest mapa Szwecji ... dopiero patrac na nia widzimy jak dlugi jest ten kraj i jak bardzo na poludniu polozony jest Kristianstad i Malmö

Mapa pogody w Szwecji

Cos wydaje mi się optymistyczna ... bo jest chłodniej niż wczoraj, a było 17 C. www.meteovista.pl/Europa/Szwecja/151

Re: Pogoda w Szwecji

w polowie sierpnia zaczyna sie w Szwecji rok szkolny i razem z nim przychodzi jesien :-( Moze za krotko tu mieszkam, ale autochtoni mowia, ze w polowie sierpnia trudno mowic o pelni lata w Szwecji. Moze byc bardzo jesiennie.

Re: Pogoda w Szwecji

myślę że jeżelijuż byłeś w Szwecji na zbiorach ,to napewno masz jakiś namiar do skupu.więc myślę że poprostu zadzwoń i się dowiedz...

W Szwecji jeszcze tydzien ladnej pogody

A jak w Polsce? Chcialam przy okazji pokazać typowa szwedzka plaże nadbałtycką która można napotkac juz 200 km na północny wschód od Malmö. To nie sa piaszczyste plaże ciagnace sie kilometrami, tak jak plaza w Swinoujsciu i Miedzyzdrojach, tylko skaliste wybrzeże przy którym jest czasem

Re: Pogoda w Szwecji

ja jakbym jechała (nie wiem jeszcze) to pewnie kołp 15 lub 20 lipca. Przymrozki maja znaczenie jeśli wystepuja w czasie kwitnienia jurtonu, maj/czerwiec, ale nie jestem pewna co do tego czasu.

szwecja

Szwecja

Położenie Szwecji: Szwecja to kraj położony w Europie Północnej, we wschodniej części Półwyspu Skandynawskiego, nad Morzem Bałtyckim. Rozciąga się od mroźnej Arktyki po Danię obejmując także wyspy: Gotlandię i Olandię oraz małe wyspy przybrzeżne.

Pogoda w Szwecji, kiedy jechać: Do Szwecji najlepiej wybrać się w okresie od maja do września. Na południu kraju miesiące letnie charakteryzują się wysoką temperaturą, zaś zimy są tu łagodniejsze. W Skanii, Hallandzie, Blekinge czy Bohuslanie, podobnie jak na Olandii i Gotlandii, jest bardzo ładnie, zielono i zwykle słonecznie. Lato jest zazwyczaj krótkie. Na północy śnieg zaczyna padać już we wrześniu.

Jak dotrzeć do Szwecji: Samolotem - podróż z Warszawy trwa ok. 1 h 40 min. Do Szwecji można także płynąć promem. Do wyboru jest kurs dzienny lub nocny. Promy do Szwecji wypływają z Gdańska, Gdyni lub Świnoujścia.

Warto zobaczyć w Szwecji: m.in. Sztokholm, Uppsala, Göteborg, Malmö, Lund, Blekinge, nazywane ogrodem Szwecji, Smalandia, Olandia i Gotlandia, Dalarna, Karlskrona.