Wszystko o:

tatry

Anna Radke

Ważna wiadomość z Tatr tuż przed majówką. Dla niektórych turystów szlaki będą zamknięte

Ważna wiadomość z Tatr tuż przed majówką. Dla niektórych turystów szlaki będą zamknięte

Tatrzański Park Narodowy zamknął dzisiaj część tras dla narciarzy skitourowych ze względów przyrodniczych. Zakaz obejmuje szlaki w Tatrach Zachodnich.

Polacy na majówce za nic mają warunki na szlakach. Doszło do tragedii w słowackich Tatrach

Majówka to intensywny czas dla ratowników, którzy w ostatnie kilka dni wykorzystywali już do akcji drona, śmigłowiec, a także psy poszukiwawcze. W Tatrach obowiązuje topień zagrożenia lawinowego, a i tak część turystów lekceważy trudne warunki.

Tatry: szlaki zimowe dla początkujących i średniozaawansowanych

Jednymi z najchętniej odwiedzanych gór w Polsce są Tatry. Szlaki zimowe dla początkujących i średniozaawansowanych w najwyższych polskich górach muszą być starannie dobierane. Bezpieczeństwo jest tu najważniejsze. Czym się kierować przy ich wyborze?

tatry

wybiera sie ktos w ten weekend w tatry ewentualnie majowy ja jade 30-3 w tatry

Tatra

www.altair.com.pl/news/view?news_id=21817 Indie, u nas, bliski wschód. Ale na zachodzie Tatra? Pierwszy raz słyszę. Zna Ktoś jeszcze inne przykłady??

Tatra

Na zaliczenie powiedziałem nieopatrznie profesorowi, kiedy pytał jaki temat by mnie interesował do tłumaczenia, że chciałbym coś o ciężarówkach. Dostałem kilka artykułów o Tatrze. Ale zero techniki, tylko afery. Więc jestem w sumie z grubsza na bieżąco. Sprawa wygląda tak, że Tatra jest

tatry

Tatry

Położenie Tatr: Tatry, leżą na pograniczu Polski i Słowacji. Na terytorium Polski leży jedynie część Tatr Wysokich i część Tatr Zachodnich - około 185 km kwadratowych. Najwyższym szczytem w polskich Tatrach Wysokich są położone na granicy Rysy - 2499 m n.p.m.

Pogoda w Tatrach: W Tatrach panuje klimat wysokogórski strefy umiarkowanej. Cechuje go duża zmienność zarówno pod względem ilości opadów jak i temperatury. Nawet latem wysoko w górach występują częste nawroty śniegu i chłodu. Zima w stolicy polskich Tatr - Zakopanem - trwa mniej więcej od końca listopada do końca marca, a krótkie i często niepogodne lato od połowy czerwca do końca sierpnia. Najwięcej opadów przypada na czerwiec i lipiec.

Jak dojechać do Tatr: Autobusem z każdego większego miasta, pociągiem lub własnym samochodem.

Atrakcje, zabytki, warto zobaczyć w Tatrach: m.in. Zakopane, Dolina Pięciu Stawów, Dolina Chochołowska , Dolina Kościeliska, Hala Gąsienicowa, Orla Preć, wspinaczka lub wjazd kolejką na Kasprowy Wierch, Morskie Oko, Czarny Staw Gąsienicowy, wspinaczka na Giewont, Nosal, Czerwone Wierchy.

Warto wiedzieć: Podczas wycieczek w Tatry spotkać można dzikie zwierzęta: kozice, wilki, rysie, dziki, sarny, jelenie, lisy, borsuki, kuny leśne, wydry, a także niedźwiedzie brunatne. Idąc w góry sprawdź na mapie ile wynosi prognozowany czas zaplanowanej wycieczki. Weź ze sobą odpowiednią ilość jedzenia. Zawsze bierz ze sobą ciepłą kurtkę.