Wszystko o:

węgry

Małgorzata Beszczyńska

Planujesz wyjazd na Węgry? Poznaj kraj pełen winnic i niesamowitych jaskiń

Planujesz wyjazd na Węgry? Poznaj kraj pełen winnic i niesamowitych jaskiń

Jeśli Wybierasz się na Węgry, to czeka cię niesamowita podróż. Ten kraj nie należy do najbardziej obleganych przez turystów, a jednak wyróżnia go wiele wyjątkowych miejsc. Węgry są pełne jaskiń i winnic, a także przepięknych miast. To właśnie tutaj wykąpiesz się w wodach teramalnych na powietrzu, w otoczeniu grot i skał. Co jeszcze warto zobaczyć? Oto lista najciekawszych atrakcji.

Węgry nie oglądają się na UE. Mają już własny paszport szczepień

Węgry wyłamują się z Unii Europejskiej nawet podczas zmagania się z pandemią. W kraju rządzonym przez Orbana szczepi się rosyjskim Sputnikiem V i chińskim Sinopharmem, a obywatele już otrzymują paszporty szczepień. Podczas gdy Unia Europejska nie wydała zgody na stosowanie tych szczepionek, a projekt certyfikatu szczepień ma zostać przedstawiony 17 marca.

Węgry. Łatwiej o wjazd. Polacy witani z szeroko otwartymi ramionami

Polacy bardzo chętnie wypoczywają na Węgrzech. Kierunek ten jest wysoko w rankingach destynacji wybieranych przez naszych rodaków. Mamy zatem dobrą wiadomość dla osób, które są pod urokiem Budapesztu. Od 1 lipca z unijnym paszportem można wjechać bez żadnych ograniczeń.

Co warto zjeść w Budapeszcie?

W te wakacje jadę na Węgry. Jakie restauracje w Budapeszcie polecacie? Czego warto spróbować?W Budapeszcie okolo brzegu Dunaju sa najdrozsze (i najbardziej eleganckie) restauracji, mniej drogie a takze eleganckie sa okolo VÁROSLIGET (Park Miejski i Plac Bohaterów) Polecam np. Robinson Restaurant

Węgry, Węgry...

Uber alles www.spelunka.pl/1608/Polska_A_vs_Polska_B.html -- Cierpliwość i praca jednych uszlachetniają, a drugich wzbogacają. Wacław Berent

Węgry...

Niemcy podczas II WŚ mordowali Polaków za pomaganie Żydom, dziś Węgry karzą więzieniem obywateli za pomoc uchodźcom. Wstydzę się, że Polska przyjaźni się z Węgrami. -- Polska pod rządami PiSu jest jak nawalony Janusz na weselu. Wszystkich potrąca, oblewa wódką, wyjada z talerzy, beka

Węgrzy

W rozumieniu ustawy deubekizacyjnej, Węgrzy nie powinni liczyć na zapomnienie o ich aktywnej współpracy z hitlerowskimi Niemcami. -- ??? ??? ???-?-????!

Węgry Węgrów, nie Orbána

głosować w wyborach Węgrom ze Słowacji czy Rumunii, jeśli wystąpią o obywatelstwo, co pozostaje w sprzeczności ze standardami europejskimi. Czyżby Polacy byli w sprzeczności ze standardami europejskim że Polacy nawet z USA mogą głosować i uczestniczyć w wyborach w Polsce. Przy okazji rozszerza

Węgry

Napiszcie coś o Węgrach na serwisie www.wypady.pl Relacje z podróży! Pozdrawiam Podróże Turystyka Wypady

Węgry

-- Chcemy się wybrać na Węgry, ale chcielibyśmy podpowiedzi, gdzie warto pojechać? Pozdrawiam serdecznie

Węgry

Czy ktoś może mi polecić jakieś anglojęzyczne opracowanie na temat węgierskich win? Może Węgrzy mają jakiś wydawany corocznie przewodnik po swoich winach?

Węgry

Jadę w sierpniu na Węgry, czy ktoś mógłby coś polecić, co jest godne zobaczenia i jak kształtują się ceny?

......Węgry..

Węgierskie skrajnie prawicowe, parlamentarne ugrupowanie Jobbik zorganizowało demonstrację antyżydowską w centrum Budapesztu pod hasłem "upamiętnienia ofiar syjonizmu i bolszewizmu". W niedzielę w stolicy Węgier odbędzie się Światowy Kongres Żydów. Wiec odbył się na skwerze Vertanuk Tere w

Węgry

Witam. W czasie wakacji chciałabym się udać na Węgry - ot zrobić taką małą "objazdówkę". Byłabym wdzięczna za wszelkie informacje jakie miejsca koniecznie trzeba zobaczyć (oprócz Budapesztu, bo tam na pewno zawitam:-)). Poszukuję także wszelkich informacji (najchętniej sprawdzonych) na temat

węgry

Węgry

Położenie Węgier: Węgry leżą w środkowej Europie nad Dunajem i Cisą, zaledwie 300 kilometrów od południowych granic Polski.

Pogoda, kiedy jechać do Węgier: Węgry są krajem strefy umiarkowanej, można je zwiedzać przez cały rok, w zależności od celu podróży. Sezon turystyczny rozpoczyna się mniej więcej na początku maja i trwa do końca września. Szczególnie pięknie Węgry prezentują się wiosną i jesienią. Lato na Węgrzech jest długie i słoneczne, a co za tym idzie najwięcej tu wtedy turystów. Warto przyjechać na Węgry 20 sierpnia na święto św. Stefana. Odbywają się obchody dożynkowe, liczne koncerty, pokazy, jarmarki i targi ludowe.

Miasta, zabytki, atrakcje na Węgrzech: m.in. Budapeszt, region Dunakanyar, Szentendre - rzymska twierdza Ulcisia Castra, Wyszehrad, dawna twierdza i osada Esztergom, Jezioro Balaton, Kąpieliska Uzdrowiskowe Węgier, Pannonhalma, Tapolca, Park Narodowy Dunaj-Drawa, starówka, piwnice i termy Egeru, piwnice z winem w Tokaju i okolicy, Park paleontologiczny w Ipolytarnóc.

Warto wiedzieć: Węgry słyną z doskonałych win. W kraju znajdują się aż 22 regiony winiarskie. Stąd ogromna rozmaitość gatunków win. Wyróżnić można m.in. lekkie, białe z gór Matry nad Balatonem, wytrawne, czerwone z Egeru, a także, ciężkie i złociste z Tokaju. Archeolodzy odkryli na Węgrzech 21 miejsc, w których władcy starożytnego świata zażywali ciepłych kąpieli. W sumie na Węgrzech jest ponad 1000 kąpielisk termalnych, a tylko stolica może poszczycić się aż 123 ujęciami ciepłej źródlanej wody i 50 kąpieliskami. Ogromna większość węgierskich kąpielisk jest wykorzystywana dla celów leczniczych. Na Węgrzech istnieje ponad 1000 odmian papryki. Najostrzejsza z nich jest 100 razy mocniejsza niż papryczka chilli.