Wszystko o:

wenecja

ua

Wenecja wprowadza opłaty za wstęp do miasta. Przeciwnicy: To nie turyści niszczą miasto, a korupcja

Wenecja wprowadza opłaty za wstęp do miasta. Przeciwnicy: To nie turyści niszczą miasto, a korupcja

Wenecja od lat boryka się z nadmiarem turystów. To liczące 265 tysięcy mieszkańców miasto przed pandemią odwiedzało 30 milionów osób rocznie. Od lat włodarze miasta chcieli wprowadzić ograniczenia napływu przyjezdnych. Wszystko wskazuje na to, że już od przyszłego lata za wjazd do Wenecji trzeba będzie zapłacić.

Delfiny w Wenecji. Tym razem to nie fake news. "To była naprawdę miła niespodzianka"

Rok temu na początku pandemii media obiegła informacja, że w Canal Grande pływa delfin. Szybko okazało się, że to fake news. A filmik został nagrany na Sardynii w pobliżu portu w Cagliari. Tym razem rzeczywiście delfiny zawędrowały do Wenecji i stały się obiektem radości nie tylko mieszkańców.

Opłata za wstęp do Wenecji dopiero za rok. "Nadal chcemy ograniczyć napływ turystów"

Od 1 lipca 2020 roku miała zacząć obowiązywać opłata za wstęp do Wenecji. Jednak z powodu pandemii koronawirusa władze miasta zdecydowały się przesunąć wprowadzenie nowych przepisów na przyszły rok.

Które włoskie miasto na podróż poślubną?

Jakie miasto wybrać na krótką podróż poślubną? Jakoś nie do końca chcę jechać do Wenecji czy Rzymu. Znacie jakieś mniej turystyczne i nastrojowe miejsce?

Połączenia Chorwacja - Włochy morzem?

Czy jest jakiś tani rejs np. ze Splitu albo Dubrownika?Jest możliwość a nawet wiele możliwości, z Chorwacji są promy do Wenecji, Pescary, Ancony i Bari. Dowiesz się więcej tutaj: http://www.traghettilines.it/it/traghetti-croazia.aspx żeby sprawdzić jakie są możliwości kliknij w rubrykę

Portugalia - północ i południe?

zniechęcają. Inne miasta na północy Portugalii, które polecamy zwiedzić to: Braga z najstarsza katedrą w Portugalii i wspaniałym sanktuarium, Aveiro - portugalska Wenecja, nadmorska miejscowość Costa Nova, Guimaraes - miejsce narodzin Portugalii. Można również wybrać się dalej na południe kraju i zobaczyć

Jeśli mógłbyś wybrać kraj, w którym się urodzisz, co byś wybrał?

generalnie jest mnóstwo wszystkiego. Chciałabym urodzić się w tym samym czasie, ale właśnie w Danii.,Bez cienia wątpliwości: Włochy! Dlaczego? Najpiękniejsze miasta - Wenecja, Florencja, Rzym, Genua, Siena, Neapol... Najpiękniejszy język - najbardziej literacki urzędowy język świata, oparty na "Boskiej

wenecja.

myśle wybrać sie do Wenecji autkiem.Był ktos, doradzcie, jak jechać i gdzie spać w Wenecji.Zaznaczam iz krezusem nie jestem.)

Wenecja

Wenecja to bardzo piękne miasto.

Wenecja

Zdjęcia zrobione w lipcu 2004 w Wenecji...

Wenecja

Czy ma ktoś namiary na kwatery (akceptacja psów) na nocleg w okolicy Wenecji? Będę wdzięczna za wszelkie info.

Wenecja

Naogladalem sie na tym forum wielu fantastycznych zdjec i pomyslalem ze tez powinienem sie podzielic kilkoma swoimi. To moje trzy zdjecia z Wenecji. Stanislaw

wenecja

Wenecja

Położenie Wenecji: Wenecja położona jest na północy Włoch nad Morzem Adriatyckim. Leży na 118 wysepkach wchodzących w skład archipelagu znajdującego się w samym środku laguny, która zamyka Zatokę Wenecką.

Pogoda w Wenecji, kiedy jechać: Wenecja ma łagodny klimat. Lato jest ciepłe, ale niezbyt upalne dzięki wpływowi morza. Przeciętna temperatura lata wynosi około 23°C, zimy 4°C. Deszczowym miesiącem jest październik.

Atrakcje, zabytki, warto zobaczyć w Wenecji: Most Westchnień, Plac Św. Marka, Bazylika Św. Marka, Pałace Dożów, budynki Starej i Nowej Prokuracji, Wieża Zegarowa, Piazzetta, kościół San Giorgio Maggiore, Palazzo Grassi, Synagoga Hiszpańska, Synagoga Włoska, Most Rialto, Teatr La Fenice, Canale Grande, Ca'd'Oro, Arsenał, Punta della Dogana.

Warto wiedzieć: Często późną jesienią i w zimie poziom morza podnosi się i woda zalewa plac Św. Marka. Piesi korzystają wtedy z drewnianych kładek. Karnawał to najważniejsze święto w Wenecji. Miasto bardzo się wtedy zmienia jest pełne kolorów i muzyki. Przy okazji wizyty w Wenecji warto odwiedzić pobliską Wyspę Murano skąd pochodzi typowe weneckie szkło oraz kolorową wysepkę Burano.